SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Verne Jules (*08.02.1828 - †24.03.1905)

­­­­

Deti kapitána Granta

Dobrodružný román o statočnej skupine cestovateľov, ktorí na lodi Duncan pátrajú po nezvestných stroskotancoch.
Kapitán Grant stroskotal v ďalekých južných moriach, jeho prosba o pomoc bola nájdená a dostala sa do správnych rúk. Jeho deti a šľachetní priatelia podnikajú výpravu, pri ktorej navštívia Ameriku, Austráliu a Nový Zéland. Prežijú mnoho dobrodružných i nebezpečných príhod a napriek všetkým neúspechom stále dúfajú v nájdenie statočného námorníka.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vyšlo ako 8.vydanie v Bratislave v roku 1998 roku 1998. Počet strán 597. Knihy J. Verna: Neobyčajné cesty. ISBN 80-06-00847-7

TÉMA:

Dobrodružné hľadanie strateného kapitána Granta

KOMPOZÍCIA:

Je lineárna, príbeh sa odohráva v 60. rokoch 19. storočia.

NÁZNAK DEJA:

Škót lord Glenarvan so svojou posádkou nájde jedného dňa v útrobách žraloka fľašu, v ktorej sú tri listiny: v angličtine, francúzštine a nemčine. Po chvíli zistí, že všetky sa zmieňujú o tom istom, teda o stroskotaní lode Britannia s kapitánom Grantom na 37° 11' južnej šírky. Zemepisná dĺžka je nečitateľná.

Lord sa rozhodne kapitána Granta hľadať a vydáva sa so svojou jachtou Duncanom na cestu okolo sveta. Plávajú s ním aj Grantove deti: Mary a Robert.

Cestou zažívajú mnohé dobrodružstvá. Podarí sa lordovi navrátiť deťom ich otca?

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Kolemvody, 17.03.2023

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Cesta do stredu Zeme
-Cesta okolo sveta za 80 dní
-Deti kapitána Granta
-Dva roky prázdnin
-Dvadsaťtisíc míľ pod morom
-Pätnásťročný kapitán
-Tajomný ostrov
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Deti kapitána Granta v češtine?

Českú verziu tohto výpisku nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia k výpisku
Jules Verne - Deti kapitána Granta
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 680 980
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­