SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

­­­­

Harry Potter a Polovičný princ

V bohatom, strhujúcom deji zasvätí šiesty diel potterovskej fantasy ságy svojich verných fanúšikov aj nových čitateľov do ďalšieho kola neľútostného zápasu dobra so zlom. Nové Harryho dobrodružstvá taja dych a prinesú čitateľom početné prekvapenia, či už ide o citové vzťahy troch nerozlučných priateľov, alebo postupne odhaľované tajomstvá nielen lorda Voldemorta.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Rowlingová, J. K. - B. v. - Bratislava : Ikar, 2005. - 543 s. - ISBN 80-551-1220-7.

STRUČNÝ DEJ:

Harry Potter, chlapec, ktorý prežil útok lorda Voldemorta, sa v šiestom diele stretáva s Polovičným princom, ktorý zaviní smrť jeho najväčšieho ochrancu - Albusa Dumbledora.
Harry si nekúpil učebnicu elixírov a tak mu profesor Slughorn požičia starú učebnicu, ktorá je však celá počmáraná. Harry zistí, že je v nej množstvo dôležitých vecí a zanedlho sa stáva hviezdou v elixíroch a ani ho príliš nezaujíma, kto bol Polovičný princ.
Profesor Dumbledore dáva Harrymu súkromné hodiny, na ktorých pracujú s mysľomisou a s myšlienkami tých, ktorí sa stretli s lordom Voldemortom.
Harry sa dozvedá, že Voldemortova duša je rozdelená do siedmych horcruxov, z ktorých už v predchádzajúcich rokoch dva našiel. Vydajú sa s Dumbledorom hľadať ďalší.
Nebezpečná výprava vrcholí na Astronomickej veži Rokfortu, kde sú znehybnený Harry a zranený Dumbledore v obkľúčení smrťožrútov. Na scénu prichádza Severus Snape a zabíja Dumbledora.
Pohreb je veľmi smutný a Harry sa rozhodne rozísť sa s Ginny pre jej bezpečnosť. Ďalší rok sa do Rokfortu už nechce vrátiť a rozhodne sa hľadať a zničiť ďalšie horcruxy. Ron a Hermiona sa k nemu pripoja, a tak aspoň nebude v nebezpečenstve sám.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Lovinka 242, 12.03.2019

­­­­

Výpisok Harry Potter a Polovičný princ v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Polovičný princ
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 300 048
Odozva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)