SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

­­­­

Harry Potter a Polovičný princ

V bohatom, strhujúcom deji zasvätí šiesty diel potterovskej fantasy ságy svojich verných fanúšikov aj nových čitateľov do ďalšieho kola neľútostného zápasu dobra so zlom. Nové Harryho dobrodružstvá taja dych a prinesú čitateľom početné prekvapenia, či už ide o citové vzťahy troch nerozlučných priateľov, alebo postupne odhaľované tajomstvá nielen lorda Voldemorta.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Rowlingová, J. K. - B. v. - Bratislava : Ikar, 2005. - 543 s. - ISBN 80-551-1220-7.

STRUČNÝ DEJ:

Harry Potter, chlapec, ktorý prežil útok lorda Voldemorta, sa v šiestom diele stretáva s Polovičným princom, ktorý zaviní smrť jeho najväčšieho ochrancu - Albusa Dumbledora.
Harry si nekúpil učebnicu elixírov a tak mu profesor Slughorn požičia starú učebnicu, ktorá je však celá počmáraná. Harry zistí, že je v nej množstvo dôležitých vecí a zanedlho sa stáva hviezdou v elixíroch a ani ho príliš nezaujíma, kto bol Polovičný princ.
Profesor Dumbledore dáva Harrymu súkromné hodiny, na ktorých pracujú s mysľomisou a s myšlienkami tých, ktorí sa stretli s lordom Voldemortom.
Harry sa dozvedá, že Voldemortova duša je rozdelená do siedmych horcruxov, z ktorých už v predchádzajúcich rokoch dva našiel. Vydajú sa s Dumbledorom hľadať ďalší.
Nebezpečná výprava vrcholí na Astronomickej veži Rokfortu, kde sú znehybnený Harry a zranený Dumbledore v obkľúčení smrťožrútov. Na scénu prichádza Severus Snape a zabíja Dumbledora.
Pohreb je veľmi smutný a Harry sa rozhodne rozísť sa s Ginny pre jej bezpečnosť. Ďalší rok sa do Rokfortu už nechce vrátiť a rozhodne sa hľadať a zničiť ďalšie horcruxy. Ron a Hermiona sa k nemu pripoja, a tak aspoň nebude v nebezpečenstve sám.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Lovinka 242, 12.03.2019

­­­­

Výpisok Harry Potter a Polovičný princ v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Polovičný princ
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 413
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­