SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Rowlingová Joanne Kathleen (*31.07.1965)

­­­­

Harry Potter a Dary smrti

Siedma a záverečná kniha príbehov Harryho Pottera, v ktorej mladého čarodejníka a jeho priateľov Rona a Hermionu čaká rozhodujúci súboj s čiernym mágom Voldemortom.
Trojlístok verných hrdinov stretáva obrovské nebezpečenstvo na každom kroku. Je totiž nutné splniť úlohu, ktorú nestihol pred smrtiacim zaklínadlom dokončiť Albus Dumbledore. Siedmy diel prináša nielen rozuzlenie príbehu, ale aj odtajnenie niektorých záhad a odpovedí na nezodpovedané otázky.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Rowlingová, J. K. - 1. vyd. - Bratislava : Ikar, 2008. - 623 s. - ISBN 978-80-551-1640-2.

STRUČNÝ OBSAH:

Celý sedemdielny "trhák" o Harrym Potterovi je fantasticko-dobrodružný príbeh o kúzelníkoch, ktorý vytvorila anglická spisovateľka J. K. Rowlingová.

Siedmy diel má za úlohu uzavrieť príbeh súboja medzi dobrom a zlom.
Harry a celý čarodejnícky svet sú vo vojne proti Lordovi Voldemortovi. Nato, aby Harry a jeho verní priatelia zničili zlo, musia nájsť sedem horcruxov. Vydávajú sa na dlhú cestu plnú napínavých zážitkov. Nakoniec všetky horcruxy s pomocou kamarátov nájdu. Harry sa Temnému Pánovi postaví tvárou v tvár a spoločne so spolužiakmi a učiteľmi z Rokfortu a členmi Fénixovho rádu Voldemorta porazí.
Celý príbeh teda končí tak, ako má - hlavní hrdinovia prežili a dobro zvíťazilo nad zlom!

VLASTNÝ NÁZOR:

Kniha a vôbec celý príbeh na mňa urobili veľký dojem. V knihe je množstvo zaujímavých zvratov a v porovnaní s filmom je kniha oveľa lepšia a premyslenejšia.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Šári, 11.03.2019

­­­­

Výpisok Harry Potter a Dary smrti v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Joanne Kathleen Rowlingová - Harry Potter a Dary smrti
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 543
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)