SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Brown Dan (*22.06.1964)

­­­­

Da Vinciho kód

Táto kniha je údajne založená na pravde. Aspoň tak vyznieva úvod. Avšak ak ste zbehlí v dejepise alebo aspoň sčítanejší než priemerný človek, zistíte, že dosť veľa vecí si Brown vymyslel.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Da Vinciho kód / Brown, Dan. - B. v. - Bratislava : Slovart, 2004. - 463 s. - ISBN 80-7145-848-1.

DEJ:

Dej sa začína vo francúzskom Louvre, kde dôjde k vražde kurátora Jacquesa Sauniéra. K tejto vražde sa dostane jeho vnučka, kryptologička Sophie Neveu a učiteľ Robert Langdon, ktorý je z vraždy krivo obvinený. Títo dvaja ľudia sa nestretli náhodou, majú spoločne odhaliť tajomstvo odkazu, ktorý Sauniére tesne pred smrťou zanechal.
Ten odkazuje na Da Vinciho, Priorstvo Sionu a svätý grál, ktorý Priorstvo už po stáročia opatruje. Je to však prísne tajná záležitosť a cesta k nemu je naozaj zložitá a je prakticky nemožné po nej kráčať, pokiaľ nato nie je človek predurčený. Sophie a Langdon sú na môj vkus až prirýchlo pri jadre veci. Je dosť absurdné, aby sa dvaja ľudia v priebehu niekoľkých hodín dostali k veci po stáročia stráženej - na rozdiel od tých, ktorí sa o to usilujú celý život a nedarí sa im...

Prečo Brown a jeho Da Vinciho kód?
Túto knihu som dostala k narodeninám, to bol prvý dôvod, prečo som ju čítala. Ďalším dôvodom však bola zvedavosť, pretože sa o nej hovorilo tak často - tak aby som bola v obraze. V knižnej podobe je tento obľúbený príbeh hodnotený síce omnoho lepšie než v tej filmovej, ale už vzhľadom na predstaviteľov Sophie a Langdona (A. Tattou a T. Hanks, moji obľúbenci) som usúdila, že to nemôže byť zlé a niečím ma to lákalo.

Komu Da Vinciho kód?
Ťažko povedať. Kniha je nenáročná a pomerne zábavná, ale na druhej strane príliš nereálna a dosť dlhá. Myslím si, že čítať by ju mohol každý, sú tam pasáže na zamyslenie i časti napínavé.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Mišel, 12.06.2019

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Anjeli a démoni
-Da Vinciho kód, Da Vinciho kód (2)
-Stratený symbol
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
­­­­

Výpisok Da Vinciho kód v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Dan Brown - Da Vinciho kód
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 940 949
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)