SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Brown Dan (*22.06.1964)

­­­­

Da Vinciho kód

Táto kniha je údajne založená na pravde. Aspoň tak vyznieva úvod. Avšak ak ste zbehlí v dejepise alebo aspoň sčítanejší než priemerný človek, zistíte, že dosť veľa vecí si Brown vymyslel.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Da Vinciho kód / Brown, Dan. - B. v. - Bratislava : Slovart, 2004. - 463 s. - ISBN 80-7145-848-1.

DEJ:

Dej sa začína vo francúzskom Louvre, kde dôjde k vražde kurátora Jacquesa Sauniéra. K tejto vražde sa dostane jeho vnučka, kryptologička Sophie Neveu a učiteľ Robert Langdon, ktorý je z vraždy krivo obvinený. Títo dvaja ľudia sa nestretli náhodou, majú spoločne odhaliť tajomstvo odkazu, ktorý Sauniére tesne pred smrťou zanechal.
Ten odkazuje na Da Vinciho, Priorstvo Sionu a svätý grál, ktorý Priorstvo už po stáročia opatruje. Je to však prísne tajná záležitosť a cesta k nemu je naozaj zložitá a je prakticky nemožné po nej kráčať, pokiaľ nato nie je človek predurčený. Sophie a Langdon sú na môj vkus až prirýchlo pri jadre veci. Je dosť absurdné, aby sa dvaja ľudia v priebehu niekoľkých hodín dostali k veci po stáročia stráženej - na rozdiel od tých, ktorí sa o to usilujú celý život a nedarí sa im...

Prečo Brown a jeho Da Vinciho kód?
Túto knihu som dostala k narodeninám, to bol prvý dôvod, prečo som ju čítala. Ďalším dôvodom však bola zvedavosť, pretože sa o nej hovorilo tak často - tak aby som bola v obraze. V knižnej podobe je tento obľúbený príbeh hodnotený síce omnoho lepšie než v tej filmovej, ale už vzhľadom na predstaviteľov Sophie a Langdona (A. Tattou a T. Hanks, moji obľúbenci) som usúdila, že to nemôže byť zlé a niečím ma to lákalo.

Komu Da Vinciho kód?
Ťažko povedať. Kniha je nenáročná a pomerne zábavná, ale na druhej strane príliš nereálna a dosť dlhá. Myslím si, že čítať by ju mohol každý, sú tam pasáže na zamyslenie i časti napínavé.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Mišel, 12.06.2019

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Anjeli a démoni
-Da Vinciho kód, Da Vinciho kód (2)
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
­­­­

Výpisok Da Vinciho kód v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Dan Brown - Da Vinciho kód
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 639 849
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­