SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Brown Dan (*22.06.1964)

­­­­

Anjeli a démoni

Obsiahly román pre trpezlivých čitateľov pojednáva o prevratnom vynáleze a pokuse o jeho diabolskom zneužití.
Geniálny vedec je zavraždený a je mu ukradnutý jeho vynález - antihmota. Jediná jej kvapka môže pritom spôsobiť výbuch, ktorý dokáže zničiť celé mestá, čo v tomto prípade akútne hrozí Vatikánu. A aby toho nebolo málo, za celým deštruktívnym projektom stojí tajomná organizácia iluminátov. Zvíťazí satanistické zlo, alebo dobro personifikované tou pôvabnou dcérou zavraždeného a statočným profesorom z Harvardu?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vyšlo v Bratislave vo vydavateľstve Slovart v roku 2004. 517 strán, ISBN 80-7145-931-3.

STRUČNÝ DEJ:

V tejto knihe je hlavnou postavou Robert Langdon. Snaží sa vyriešiť záhadnú vraždu jedného vedca pracujúceho v CERNe. Tomu bol na hruď vypálený cech Iluminátov, ktorí vstali z mŕtvych, aby sa pomstili svojmu úhlavnému nepriateľovi: katolíckej cirkvi, ktorá pred mnohými rokmi zavraždila niekoľko jej členov. Chcú to urobiť za pomoci nového prvku - antihmoty, ktorá reaguje na všetko a musí byť uchovávaná v magnetickom poli. Ilumináti nastražili bombu pod Vatikán práve v čase konania konkláve. Podarí sa Robertovi Langdonovi zabrániť pohrome?

VLASTNÝ NÁZOR:

Kniha Anjeli a démoni sa mi páčila najmä vďaka svojej napínavosti a poučnosti. Ako sám povedal Dan Brown: "Väčšina vecí uvedených v knihe skutočne existuje."
Vďaka nemu toľko viem o konkláve a pápežovi.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Ondřej Štengl, 21.04.2023

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Anjeli a démoni
-Da Vinciho kód, Da Vinciho kód (2)
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
­­­­

Výpisok Anjeli a démoni v češtine?

Českú verziu tohto výpisku nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia k výpisku
Dan Brown - Anjeli a démoni
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 300 000
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)