SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Brown Dan (*22.06.1964)

­­­­

Anjeli a démoni

Obsiahly román pre trpezlivých čitateľov pojednáva o prevratnom vynáleze a pokuse o jeho diabolskom zneužití.
Geniálny vedec je zavraždený a je mu ukradnutý jeho vynález - antihmota. Jediná jej kvapka môže pritom spôsobiť výbuch, ktorý dokáže zničiť celé mestá, čo v tomto prípade akútne hrozí Vatikánu. A aby toho nebolo málo, za celým deštruktívnym projektom stojí tajomná organizácia iluminátov. Zvíťazí satanistické zlo, alebo dobro personifikované tou pôvabnou dcérou zavraždeného a statočným profesorom z Harvardu?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vyšlo v Bratislave vo vydavateľstve Slovart v roku 2004. 517 strán, ISBN 80-7145-931-3.

STRUČNÝ DEJ:

V tejto knihe je hlavnou postavou Robert Langdon. Snaží sa vyriešiť záhadnú vraždu jedného vedca pracujúceho v CERNe. Tomu bol na hruď vypálený cech Iluminátov, ktorí vstali z mŕtvych, aby sa pomstili svojmu úhlavnému nepriateľovi: katolíckej cirkvi, ktorá pred mnohými rokmi zavraždila niekoľko jej členov. Chcú to urobiť za pomoci nového prvku - antihmoty, ktorá reaguje na všetko a musí byť uchovávaná v magnetickom poli. Ilumináti nastražili bombu pod Vatikán práve v čase konania konkláve. Podarí sa Robertovi Langdonovi zabrániť pohrome?

VLASTNÝ NÁZOR:

Kniha Anjeli a démoni sa mi páčila najmä vďaka svojej napínavosti a poučnosti. Ako sám povedal Dan Brown: "Väčšina vecí uvedených v knihe skutočne existuje."
Vďaka nemu toľko viem o konkláve a pápežovi.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Ondřej Štengl, 21.04.2023

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Anjeli a démoni
-Da Vinciho kód, Da Vinciho kód (2)
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
­­­­

Výpisok Anjeli a démoni v češtine?

Českú verziu tohto výpisku nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia k výpisku
Dan Brown - Anjeli a démoni
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 648 855
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­