SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Klavír

Keď k tebe každý deň prichádzam po drevených parketách, už z diaľky počujem tú melódiu, tie tóny. Či už veselé alebo smutné, nízke alebo vysoké ako hlások škovránka. Vždy mi vykúzliš úsmev na tvári.

Usadám na malú čiernu stoličku a hľadím pred seba na blýskajúce sa biele a čierne klávesy, tiahnuce sa donekonečna. Stačí na ne len položiť ruky a začnú vydávať krásne a ľúbezné tóny. Tá melódia ma vždy upokojí. Keď na ne hrám, akoby som sa ocitla v načisto inom svete. Zabudnem na všetky problémy a starosti. Svet je zrazu farebný a veselý.

Kedysi ma povinnosť hrať na klavíri skôr posielala do sveta tmavého, plného utrpenia. Ale teraz je mi smutno, keď od teba musím odísť. Vzdať sa tej krásnej melódie. Veľmi sa teším na ďalší deň, keď sa s tebou zase pozhováram.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Anny Váňová, 20.12.2018

­­­­

Slohová práca Klavír v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Klavír

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 596 291
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)