SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Existencia ľudstva ohrozená!

Píše sa rok 2175. Krajina bola napadnutá! Desivé monštrá, strašnejšie ako najhoršie nočné mory, ovládli našu planétu. Kto sa včas neukryl do podzemia, bol zničený. Prežilo iba niekoľko zástupcov ľudskej rasy. Začína postapokalyptická budúcnosť, v ktorej nepriatelia ľudstva majú prevahu. Zatiaľ...

Ale teraz stop. Dobre, najprv si ujasnime, ako to všetko začalo. Jedného dňa, konkrétne v sobotu 12. februára, došlo v kórejskom meste Pusan ​​k nadmernému a nekontrolovateľnému premnoženiu lesnej zveri. Áno, počujete správne. Pýtate sa, čo má spoločné s touto tragédiou? Nebojte sa, hneď vám to vysvetlím...

Na južnom cípe, na okraji oblasti, rastú na stromoch vzácne plody s liečivými účinkami. Miestni ich pomenovali prasinky. Keď úplne dozrejú, majú schopnosť okrem iného zastaviť priebeh horúčky či teploty. Naopak, ak zhnijú alebo prezrejú, vznikne vo vnútri látka zvaná zombietoxín. Už podľa názvu môžete tušiť, že to nebude znamenať nič dobré. Kvôli bezpečnosti musia byť dodržané veľmi prísne opatrenia. Avšak včera večer sa dostal na pozemok výskumného strediska jeleň, ktorý zacítil už spomínané rastliny, preskočil dodnes neznámym spôsobom oplotenia vysoké viac ako 3 metre a potom bežal skonzumovať jeden kus ovocia. V tomto momente to celé odštartovalo. Takzvaná zombie apokalypsa.

Dospelý samec sa ihneď po zjedení ovocia začal triasť, za okamih mu zmizli očné šošovky a upadol do kómy. Jeden by si myslel, že je po smrti. Čiastočne to bola pravda, ale ráno po prebudení zrazu rýchlo vstal, divne kýval hlavou zo strany na stranu a začal vrčať. Práve okolo prechádzal starší pán so psom, ktorý si všimol paroháča s bielymi očami, viditeľnými žilami po tele, akoby trpel anorexiou, ako vydáva hlasné a nepríjemné zvuky. Už bohužiaľ bolo neskoro. Starec sa domov nikdy nevrátil. Aspoň nie živý.

Len za pár hodín vypuklo v Južnej Kórei úplné šialenstvo. Mestá a rôzne ďalšie obydlia okupovali hromady nemŕtvych, množstvo krviprelievania a pocity strachu, neistoty a paniky. Celý štát po niekoľkých stovkách minút bol zrovnaný so zemou. Neskôr došlo k zamoreniu aj zvyšku planéty Zeme.

Pár desiatok ľudí však stále bojovalo o svoj život. Zjednotili sa a vytvorili spoločnú skupinu preživších. Jedným zo zakladateľov bol Tony Balls, mladý a ambiciózny chlapec hrdinskej povahy. Ďalší dvaja sa volali Antonio Salieri a Tomas Angelo. Celá partia sa pustila do výskumu protilátky s myšlienkou vrátiť všetko do starých koľají. Potrebovali na to bez pochyby tých najmúdrejších ľudí, takže hádam, že Salieri to asi nebude...

Ešte než sa do toho stačili vrhnúť, nastal obrovský malér. Horda zombie prerazila barikády a dostala sa až do pivnice, kde sa nachádzali všetci účastníci. Ďalším problémom bolo, že nemŕtvi boli extrémne rýchli, takže museli konať zavčas. Tomas schmatol baseballovú pálku, schovávajúc si ju pre prípad núdze, a pokúsil sa ich zabaviť. Ostatní bez zaváhania hľadali inú cestu von, pretože hlavným vchodom sa určite preč nedostanú. Našťastie sa vo vnútri nachádzalo pootvorené okienko. Nemali inú možnosť ako skúsiť prejsť cezeň.
"Rýchlo, chlapci, rýchlo! Zoberte všetko potrebné a hneď zmiznite!" zareval Tony. "No tak, už to dlho nevydržím! Pohnite!" ešte dodal.
V momente, keď sa Tomas otočil, prestal sa sústrediť a jedna z beštií ho uhryzla do ruky. Následne odpadol a chlapci sa len pozerali na svojho kamaráta, ako sa obetoval pre ostatných, čím ich zachránil a predĺžil im život. Partia nemala vôbec čas plakať ani smútiť, pretože keď vybehli na ulicu, vzbudili tým pozornosť ďalších netvorov, teda sa museli vydať na útek.

Lenže všade, kam sa pozreli, sa nachádzali stovky, možno tisíce krvilačných kreatúr a než sa z toho šoku zo straty Tomasa spamätali, tak ich dokázali všetky obkľúčiť.
"Ale nie! Sme v pasci! Čo budeme robiť?" vyhŕkol zdesene Salieri.
Tony dal ruky v päsť a hovorí: "Skúsime ich vybiť ručne, nič iné nám nezostáva."
Nejakú dobu sa síce držali, ale bohužiaľ ich bolo príliš veľa. Postupom času sa nakazili aj ostatní členovia, čo viedlo k tomu, že sa napokon počas dvoch dní zamoril kompletne celý svet.

Takto zostala všetka populácia vyľudnená až do roku 2345, kedy na našu planétu spadol už druhý asteroid v histórii a kompletne vyhubil všetku existenciu. Až po ďalších päťdesiatich rokoch tu začal vznikať opäť nový život...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Jakub Nekoksa, 24.02.2022

­­­­

Slohová práca Existencia ľudstva ohrozená! v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Existencia ľudstva ohrozená!
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 329
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)