SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 5.00
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Anorexia

Vyzerať ako tie krásne ženy v módnych časopisoch - to si praje snáď každá z nás. Mať krásne lesklé vlasy a výnimočne chudú postavu. Pri pohľade do zrkadla však zisťujeme, že pravda je iná. Vlasy nie sú také lesklé a postava ani zďaleka taká "dokonalá" ako u modeliek v časopisoch. Bohužiaľ tlak dnešnej spoločnosti, predovšetkým na mladé dievčatá, ktoré túžia byť krásne a atraktívne, je skutočne veľký. Držíme drastické diéty, cvičíme a ničíme svoje telá len preto, aby sme spĺňali ten pomyselný ideál "krásy".

Pýtate sa, ako sa to stane? Ako sa stane, že z pekných a sebavedomých dievčat sú odrazu vychudnuté paličky, ktoré si nie sú schopné priznať, že niekde nastal problém? To je, prosím, dvadsiateprvé storočie, kedy slávni návrhári požadujú od modeliek, aby vyzerali ako Twiggy, modelka, ktorá celý tento fénomén v 60. rokoch odštartovala svojím extrémne útlym pásom.

Často aj samotní muži prebúdzajú v ženách pocit menejcennosti: "Prosím ťa, nemala by si už so sebou niečo začať robiť? Tie dve kilá navyše sú na tebe hrozne vidieť!"
A aby toho nebolo málo, v posledných rokoch sa na internete objavili blogy, kde dievčatá získavajú podporu a pocit, že vlastne robia správnu vec. Musíme teda zachytiť nebezpečnosť týchto webov. Veď už len ich časté heslá ako "Anorexia nie je choroba, ale životný štýl!" alebo "Radšej budem mŕtva než tučná!" hovoria samy za seba.

Keď si teda položíme otázku a zamyslíme sa, prečo sa toto ochorenie v posledných rokoch tak rozšírilo, nie je ťažké odpovedať si. Anorexia vlastne číha všade navôkol. Vyspelá žena so životným postojom si samozrejme dokáže vytvoriť svoje ciele a názory v živote... Ale čo tie mladé dievčatá, ktoré si prajú jediné: byť štíhle a raz sa objaviť v časopise, aj za cenu toho, že by ich to mohlo stáť život?

A preto by sme ani my nemali prestať hovoriť nahlas o tejto téme a predstierať, že nič nevidíme. Čo vy viete, možno to raz bude vaša dcéra, ktorá tak veľmi bude túžiť byť nebezpečne štíhla...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Kučerová Klára, 27.10.2020

­­­­

Slohová práca Anorexia v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Anorexia
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 3 944 246
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­