SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

List ježibabe

Vážená pani Ježibaba,

po dlhom premýšľaní som sa Vám rozhodla odovzdať svoje dojmy a pocity z Vášho pôsobenia v rozprávke O medovníkovej chalúpke.
Na úvod musím povedať, že Vás už roky obdivujem. Podobné povolania mi vždy imponovali a Vaša trpezlivosť je skutočne obdivuhodná. Je mi jasné, že čakať deň čo deň, noc čo noc, či niekto poctí Vašu medovníkovú chalúpku svojou prítomnosťou, musí byť naozaj na nevydržanie. A keď konečne nastane veľký deň, Janko s Marienkou Vás preľstia a zase trúchniviete o hlade v hĺbke lesa.
Chcem Vám preto dať niekoľko rád.

Len málokto by očakával, že k Vám príde návšteva do takého temného, nehostinného lesa. Odporúčam preto v okolí chalúpky vystavať turistické chodníky s kvalitným značením. Na záchytných bodoch nesmiete zabudnúť zariadiť stánky s občerstvením, turisti niečo také ocenia a Vy nebudete mať toľko práce s vykrmovaním.
K Vašej chalúpke z návštevníckeho hľadiska nie je čo dodať. Ako rozprávková rekvizita obstojí, avšak v dnešnej dobe sú ľudia trochu náročneší. (Nie som si navyše istá, či je po toľkých rokoch stále požívateľná.) Odporúčam teda na jej mieste vybudovať lesnú reštauráciu či hotel s rekreačným strediskom.
Čo sa týka názvu, vhodné mi pripadá U Hladnej ježibaby alebo niečo v podobnom duchu.
A čo servírovať? Nuž, hostia sú nároční, ale iste sa im zavďačíte špecialitou Pečienka a lá Janko alebo inými. Príjemne najedení turisti obvykle nechvátajú s odchodom a naplno ocenia izby na prespanie. Nesmiete im ich odoprieť, zariaďte si teda poctivé ubytovacie centrum.
Pred čím však svojich hostí musíte uchrániť, je pohyb! Nie je nebezpečnejšej veci, než keď sa kvalitne vykŕmený turista dá na športovanie. Týmto Vám dôrazne neodporúčam výstavbu požičovne bicyklov alebo zriadenie tenisového kurtu. Naopak je nutné udržať hostí v príjemnom stave priberania, do chalúpky teda zaveďte televízny signál, wi-fi a množstvo herných automatov.
A po čase, keď sa turisti patrične pobavia, budete mať konečne čo zjesť.

Toto všetko som Vám chcela poradiť a dúfam, že Vám moje rady budú aspoň trochu na prospech.

S pozdravom a želaním dobrého zažívania

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Pavla Skalová, 13.12.2018

­­­­

Slohová práca List ježibabe v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
List ježibabe
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2023!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 2 588 842
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­