SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.78
Hodnotené: 9x Prosím, ohodnoť prácu

Aká krásna môže byť noc na dedine

Slnko zapadá, v lese už panuje ohromujúci pokoj. Všetka lesná zver sa poddáva spánku. Krásna to chvíľa, keď celý les naraz stíchne.

Je však škoda, že to isté sa nedá povedať o našej dedine. Pozerám sa z okna, na ulici to stále vyzerá, akoby kostolník odzvonil dvanástu a všetci sa s plnými bruchami po obede vydali von na prechádzku.
Množstvo ľudí v našej dedine chodí spať na môj vkus dosť neskoro. Je ale fakt, že ja zatváram oči hneď, ako prehltnem posledné sústo večere...

Najzaujímavejšou časťou noci je druhá hodina ranná, to sa totiž zobudím zo spánku so zvláštnym pocitom ísť von a užívať si všetko, čo nám noc pripraví.

Keď sa z izby priblížim k otvorenému oknu, vnímam len ticho, ktoré občas preruší praskanie pouličných lámp. Skutočne krásny a jedinečný pocit! Cítim sa, akoby ma tma pohltila a ja som bol úplne sám na celom svete. Nadýchnem sa čerstvého nočného vzduchu z plných pľúc a sledujem, ako trblietavý vydýchnutý vzduch mizne pod rúškom mesiaca.

Ako by som si prial, aby tento pohľad na svet trval navždy. Bohužiaľ aj ten najkrajší zážitok musí skončiť, a tak mi neostáva nič iné, než čakať na ďalšiu noc, kedy sa opäť poddám tej nekonečnej snovej noci.
Len ja a noc.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Radim Hutník, 10.11.2020

­­­­

Slohová práca Aká krásna môže byť noc na dedine v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Aká krásna môže byť noc na dedine
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 300 089
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)