SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.57
Hodnotené: 14x Prosím, ohodnoť prácu

Život na dedine a v meste

Život na dedine a v meste sa veľmi líši a ja by som sa preto chcel zamyslieť nad tým, aké sú výhody a nevýhody oboch druhov bývania. Dá sa vôbec povedať, kde sa lepšie žije? Ako život na dedine, tak v meste má mnoho svojich priaznivcov, ale tiež odporcov. Postupne si to rozoberieme.

Hlavnou výhodou bývania v meste je podľa môjho názoru to, že máte všetko, čo potrebujete, kúsok od seba. Nemusíte ísť autom ktovieako dlho len preto, aby ste si nakúpili.
V meste sa dá tiež omnoho lepšie zohnať zamestnanie či brigáda. Na druhej strane ale väčšinou bývate len v malom byte v panelovom dome, v ktorom je vám v lete celý deň neznesiteľne teplo. Nemáte možnosť si urobiť prechádzku do lesa, kde je príjemný tieň a chládok.

Oproti tomu, keď bývate na dedine, máte možnosť ísť sa schladiť do lesa alebo sa len tak prechádzať po cestičkách bez toho, aby vás rušili rýchlo prechádzajúce autá. Ale na druhej strane, v takej dedine, v ktorej žije 400 ľudí, je skoro nadľudský výkon zohnať prácu.

Ja sám za seba by som život na dedine rád vymenil za ten mestský. Ako dedina, tak i mesto majú svoje výhody, ale aj tak sa nedá povedať, kde je lepšie bývať. Z veľkej časti záleží na povahe a prístupe človeka.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: DreAmeR, 17.02.2019

­­­­

Slohová práca Život na dedine a v meste v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Život na dedine a v meste
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 851 825
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)