SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Smútok

Rozfúkaný po okolí ako prach dosadá na všetko a na všetkých. Nie je od neho pomoci, alebo snáď áno? Ťažko povedať.

Tí, čo tvrdia, že smiech je jediný liek na smútok, sú pochabí blázni. Pretože som ešte nikdy nevidel skleslého človeka, ktorému by bolo do smiechu.

Najlepšie je dopriať si pokoj a urovnať si všetko v hlave, nájsť novú perspektívu a cestu, ktorou kráčať znova, zvoľna. Je to však na každom z nás, ako sa s danou situáciou vysporiada. Pre niekoho je lepšie štekať na ostatných a vinu hádzať na tých, ktorí stoja okolo neho.
Chápem, prečo si väčšina ľudskej populácie vyberie druhú možnosť - je totiž jednoduchšia. Než hľadať chyby v sebe a zastaviť sa nad svojimi činmi, je rýchlejšie a pohodlnejšie povedať: "Ty za to môžeš!"

Taký je údel dnešnej uponáhľanej doby. Ale aj tá najvyspelejšia spoločnosť cíti smútok...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Boček, 28.07.2023

­­­­

Slohová práca Smútok v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Smútok
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 941 130
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)