SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.67
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Prečo je pes najlepším priateľom človeka

Už roky je známe, že pes je najlepší priateľ človeka, ale prečo je to tak?

Zamysleli ste sa niekedy nad touto otázkou? Na svete sú milióny ľudí, a predsa je pes najlepší priateľ človeka.
Prečo je život so psom taký krásny? Pretože nikdy nie ste sám, on je pri vás stále. Pretože vás nikdy nesklame. Pretože vám nikdy nebude klamať. Pretože nevie hovoriť, a to je na ňom také úžasné - ak by psy vedeli hovoriť, stratili by ten pravý a vzácny význam.

Pre niekoho znamená psík veľmi veľa, pre niekoho menej.
Niekto má psíka na stráženie, niekto kvôli tomu, že je to IN, a potom sú tu takí, ako ja a určite aj mnoho ďalších ľudí.
Pre mňa je pes najväčšie šťastie, aké môže do života obyčajného človeka prísť.

Nie je nič krajšie ako to, keď vám malé chlpaté klbko oblíže celú tvár. Aj keď nám niekedy naši štvornohí priatelia lezú na nervy, hlavne ak si po príchode domov nájdeme kopec vecí v horšom stave, ako keď sme odchádzali, nedokážeme sa na našich domácich miláčikov hnevať dlhšie ako 5 minút, pretože sa na nás pozrú tými najkrajšími očami, ktoré sú tak nevinné, že my sami si pomyslíme, či to bol naozaj náš psík.

Každá minúta s vami je pre neho vzácna. Je jedno, ako dlho vás neuvidí, keď sa vrátite, privíta vás vrtením svojho chvosta a skakáním na vás bez ohľadu na to, či ste boli preč 5 minút alebo celý deň.
Keď sa potrebujete vyrozprávať, je tu pre vás, hoci vám neodpovie, rozumie vám, a jeho pohľad hovorí iba jedno: SOM TU PRE TEBA.
Keď plačete pri svojom štvornohom priateľovi, nepotrebujete vreckovky, on vám vaše slzy vysuší lepšie než akákoľvek vreckovka.
Váš pes vás nikdy nevymení za novú partiu priateľov, pre svojho psa ste jediný a najlepší priateľ VY. Vy ste jeho stred vesmíru a je jedno, koľko času prejde, vždy budete pre neho najdôležitejší človek jeho života.
S ním prežijete najkrajšie chvíle svojho dňa, každý jeden deň budete mať dôvod na úsmev, pretože on, vaše malé-veľké šteniatko vám dá dôvod.

Občas sú aj dni, kedy sa nebudeme smiať, pretože naše malé chlpaté šťastie je choré, ale to sa vyrieši a všetko bude v poriadku, pretože on je tu s vami a SPOLU zvládnete všetko.

Ak chcete mať skutočného priateľa, zaobstarajte si psíka. Dajte mu všetku starostlivosť, ktorú potrebuje, ale to najhlavnejšie, čo mu môžete dať, je pre neho vaša láska a spoločnosť. To je to, čo od vás váš psík najviac potrebuje, a ak mu to dáte, mnohonásobne vám to vráti.
Nie je nič krajšie, ako psia láska a oddanosť.

...A sklame vás až vtedy, keď odíde do psieho neba.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Esmi, 25.06.2019

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Prečo je pes najlepším priateľom človeka
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 995 066
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­