SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.45
Hodnotené: 11x Prosím, ohodnoť prácu

Čaro lesa

OSNOVA:

I.Najobľúbenejšie miesto
II.1. Rybník
2. Čaro lesa
3. Odvrátená tvár lesa
III.Les

Medzi moje najobľúbenejšie miesta patrí okrem postele aj les. Možno preto, že v dnešnej chaotickej dobe len ťažko nachádzam kút, kde si naozaj odpočiniem. Už ako malé dieťa ma omámil svojím tajuplným pokojom a nezabudnuteľnou atmosférou.

Najlepšie sa cítim v lese neďaleko môjho domova, kde som objavila malý, avšak zvláštny rybník. Jeho priezračná hladina sa blyští, aj keď na prvý pohľad je zrejmé, že má bahnité dno. Slnečný jas dodáva nielen rybníku, ale aj celému okoliu neprekonateľnú silu a sviežosť. Okolo kamenistého brehu rastú tmavé kosatce a miestami je vidieť aj kvitnúce lekníny, ktoré otvárajú svoje nevinné púpätá k blankytnej oblohe.

Vtáci tu spievajú svoju vábivú melódiu, ktorá sa rozlieha po širokom okolí ako dielo naozajstných umelcov. Vzduch, číry ako sklo, vonia po ihličí, čím mu dodáva ešte väčšie čaro.

Aj v lese som našla jeho odvrátenú tvár. Tu sa koruny stromov splietajú a tvoria akýsi večný kryt pred prudkými lúčmi svetla. Všetko okolo pôsobí tajomne až strašidelne. Zatuchnutý vzduch sa ťažko dýcha. Človek musí mať odvahu, aby sa týmito končinami mohol predierať, pretože po čo i len najmenšej ceste či chodníčku nie je ani chýru, ani slychu. Pri chôdzi prekážajú polámané halúzky a mäkké bažiny.

Všetky úkazy lesa mi dodávajú svojím opojným nádychom, vyžarujúcou silou aj tajomnosťou chuť do života. So zatajeným dychom obdivujem vytrvalosť a múdrosť stromov, ktoré po stáročia ochraňujú ľudí a slúžia im. Neexistuje pre mňa nič také pozoruhodné ako les. Pri pohľade naň som nútená ho preskúmať, lebo skrýva tie najtajnejšie miesta a zákutia.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Buginka, 08.10.2020

­­­­

Slohová práca Čaro lesa v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Čaro lesa
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 526 256
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)