SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 2x Prosím, ohodnoť prácu

Depresia

Silné pocity úzkosti. Pocity márnosti a zbytočnosti. Pocity samoty. Pocity viny. Pocity, že život nemá zmysel.
Zle spávam. Mám bolesti duše a tendencie riešiť ich skokom z okna. Nechcem trpieť, už nie. Pocity beznádeje. Život mi pripadá nudný a nezáživný a pritom by som z neho mal mať radosť.

Žijem vo svete, ktorý sa mi nepáči a nie je pre mňa. V tomto svete nemôžem dýchať. nepatrím sem. V mysli si vytváram bludné kruhy. Mám stavy, keď sa mi silno zrýchli tep a myslím si, že každú chvíľu vybuchnem. Mávam dni, keď by som sa najradšej zobral a dlhé hodiny blúdil po okolí. Duševne trpím.

Môj mozog stále pracuje a nemôže prestať. Všetko si všímam, všetko vidím, všímam si maličkosti. A všetko ma desí, mám strach z toho, čo bolo, z toho, čo je, aj z toho, čo bude.

Pripadá mi, že ľudia okolo mňa sú hlúpi, a čím hlúpejší, tým šťastnejší. Môj život sprevádza závisť, nekonečná závisť všetkým ostatným. Často plačem a všetko ma dojíma. Mám vo všetkom zmätok a moja produktivita klesá.

Vlastne ani sám neviem, čo ma ešte drží pri živote. V podstate len prežívam zo dňa na deň, z hodiny na hodinu, z minúty na minútu. Nenachádzam sebapoznanie, chvíle pokoja a slobody. Často sa dostávam do stavov melanchólie. Trpím veľkou vnútornou neistotou. Som precitlivelý. Kladiem na seba nerealistické nároky. Pohybujem sa v neistom priestore.

Pocity neužitočnosti. Nikto nevidí, ako sa naozaj cítim. Viem, že ma blízki nevnímajú takého, akým v skutočnosti som. Nezdieľajú moje starosti. Všetko ma tu dusí.

Nechcem už ďalej takto žiť, nemôžem. Neviem, čo robiť. nemám silu - duševnú silu. Trápenie, stres a utrpenie. Nedostatok osobnej identity. Bojím sa, veľmi sa bojím. Som zúfalý. Pripadá mi, akoby som mal na čele ceduľku s nápisom: "Poď, ak máš zlú náladu, tak na mňa nakrič, urob zo mňa idiota. Len si kopni, nech sa ti uľaví, a odíď, akoby nič!"
Už som unavený tým večným žitím. Bojím sa ľudí a neviem, z čoho sa radovať. Som živá mŕtvola. V hlave sa mi roztáča kolotoč nepríjemných myšlienok.

To sú moje pocity, moja depresia, môj každodenný chlieb. A najväčšia hrozba depresií? Samovražda.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Marri, 09.10.2019

­­­­

Slohová práca Depresia v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Depresia

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2023!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 2 135 142
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)