SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.33
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Depresia

Silné pocity úzkosti. Pocity márnosti a zbytočnosti. Pocity samoty. Pocity viny. Pocity, že život nemá zmysel.
Zle spávam. Mám bolesti duše a tendencie riešiť ich skokom z okna. Nechcem trpieť, už nie. Pocity beznádeje. Život mi pripadá nudný a nezáživný a pritom by som z neho mal mať radosť.

Žijem vo svete, ktorý sa mi nepáči a nie je pre mňa. V tomto svete nemôžem dýchať. nepatrím sem. V mysli si vytváram bludné kruhy. Mám stavy, keď sa mi silno zrýchli tep a myslím si, že každú chvíľu vybuchnem. Mávam dni, keď by som sa najradšej zobral a dlhé hodiny blúdil po okolí. Duševne trpím.

Môj mozog stále pracuje a nemôže prestať. Všetko si všímam, všetko vidím, všímam si maličkosti. A všetko ma desí, mám strach z toho, čo bolo, z toho, čo je, aj z toho, čo bude.

Pripadá mi, že ľudia okolo mňa sú hlúpi, a čím hlúpejší, tým šťastnejší. Môj život sprevádza závisť, nekonečná závisť všetkým ostatným. Často plačem a všetko ma dojíma. Mám vo všetkom zmätok a moja produktivita klesá.

Vlastne ani sám neviem, čo ma ešte drží pri živote. V podstate len prežívam zo dňa na deň, z hodiny na hodinu, z minúty na minútu. Nenachádzam sebapoznanie, chvíle pokoja a slobody. Často sa dostávam do stavov melanchólie. Trpím veľkou vnútornou neistotou. Som precitlivelý. Kladiem na seba nerealistické nároky. Pohybujem sa v neistom priestore.

Pocity neužitočnosti. Nikto nevidí, ako sa naozaj cítim. Viem, že ma blízki nevnímajú takého, akým v skutočnosti som. Nezdieľajú moje starosti. Všetko ma tu dusí.

Nechcem už ďalej takto žiť, nemôžem. Neviem, čo robiť. nemám silu - duševnú silu. Trápenie, stres a utrpenie. Nedostatok osobnej identity. Bojím sa, veľmi sa bojím. Som zúfalý. Pripadá mi, akoby som mal na čele ceduľku s nápisom: "Poď, ak máš zlú náladu, tak na mňa nakrič, urob zo mňa idiota. Len si kopni, nech sa ti uľaví, a odíď, akoby nič!"
Už som unavený tým večným žitím. Bojím sa ľudí a neviem, z čoho sa radovať. Som živá mŕtvola. V hlave sa mi roztáča kolotoč nepríjemných myšlienok.

To sú moje pocity, moja depresia, môj každodenný chlieb. A najväčšia hrozba depresií? Samovražda.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Marri, 09.10.2019

­­­­

Slohová práca Depresia v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Depresia
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 409
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­