SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Smery súčasnej módy

Pojem móda pochádza z francúzskeho mode. Upresňuje, ako sa niektoré veci robia alebo používajú, riešenie sa však mení v čase. Čo je aktuálne, je módne - ide o akúsi dobovú obľubu. Móda najčastejšie zasahuje do obliekania, nájdeme ju však aj v hudbe, umení alebo informatike. Od 20. storočia je móda vyzdvihovaná do popredia.

Smery dnešnej módy a štýlu určujú svetoví módni návrhári. Objavujú sa smery nové, vracajú sa ale aj smery, ktoré tu už boli.

Spomeňme posledné roky, keď sa hlavným módnym trendom stali prvky retro módy, ktoré by si pamätali naši prarodičia a rodičia z 60., 70. a 80. rokov.

Všetkým sa už určite stalo, že si na seba vzali niečo, pri čom sa rodičia pousmiali a povedali nám: "Presne také oblečenie sa nosilo za mojich mladých čias."

Predpovedi módnych smerov na rok 2017 sú také, že sa budú opäť vracať 70. roky. Rozmanité farby a tvary, kvietkované vzory a voľne strihaný odev. Blúzky zastrčené do nohavíc s vysokým pásom, s dlhými aj krátkymi nohavicami. Vrátiť sa majú aj klasické "zvonové" strihy a džínsový materiál, ktorý ovládne módne obchody. Móda bude podliehať aj priliehavým topom, nariaseným či naberaným látkam. Exotické šperky všetko podčiarknu.

Toto by nám mohlo pripomínať aj roky šesťdesiate. Všetko bude sofistikovanejšie a zároveň bohémske, hodiace sa k tejto dobe.

Dnes sleduje módu skoro každý, riadi sa podľa nej, utvára si názory a postoje k životnému štýlu.

Módny štýl je harmónia osobnosti človeka a toho, ako vyzerá navonok.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Gábina, 04.02.2019

­­­­

Slohová práca Smery súčasnej módy v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Smery súčasnej módy

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 344 268
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)