Menu
Čo si za peniaze nekúpime
Svet, v ktorom žije dnešná generáciá, sa čoraz viac začína zameriavať na materiálne hodnoty, ale nemali by sme zabúdať na veci najdôležitejšie. Veci, alebo presnejšie povedané hodnoty, ktoré si nekúpime za peniaze.
Myslím si, že najdôležitejšou vecou v živote ľudí je láska. Bez lásky by sme nikdy nemohli byť tým, čím sme, teda citlivými, chápajúcimi jedincami. Určite aj naše správanie by sa nepodobalo ľudskému, keby sme neboli vychovávaní s láskou. V detstve je pre nás najpodstatnejšia láska a starostlivosť rodičov. Je to najdôležitejšie pre štart do ďalšieho života. Od výchovy sa odvíja všetko naše konanie a myslenie v dospelosti.
Aj napriek tomu, že sa dnes stáva úplne bežnou záležitosťou výchova detí v neúplnej rodine, domnievam sa, že na dieťa má určite veľký vplyv, či vyrastá s obomi rodičmi. Z tohto vyplýva aj ďalšie, veľmi dôležitá vec, ktorú si za peniaze nekúpime, a tou je rodina. Či už je to rodina, v ktorej sme vyrastali, alebo rodina, ktorú v budúcnosti sami založíme. Nič nám nenahradí pohľad na práve sa smejúce dieťa, ktoré vzniklo z lásky dvoch ľudí a je stvorením, o ktoré je potrebné sa starať ako o nič iné na svete.
Keď hovorím o hodnotách, ktoré nie je možné si kúpiť, nemala by som zabúdať ani na toleranciu medzi ľuďmi. Svet by bol určite oveľa hodnotnejší, keby sme k sebe boli viac tolerantní. Vyjadrenie vlastného názoru by nikomu nemalo byť na obtiaž, naopak by si ľudia mali vážiť názory iných ľudí a akceptovať ich, hoci s nimi koľkokrát treba nesúhlasí. Mnoho konfliktov medzi ľuďmi vzniká len kvôli zlému vzájomnému pochopeniu.
Ľudia by si mali uvedomovať vážnosť týchto hodnôt a nepokladať ich až za druhotné vo svojom živote. Kariéra a stav peňažného účtu sa síce pre niekoho môžu javiť ako najdôležitejšie, často to však možno chápať len ako únik od sklamania a reality. Šťastie nespočíva v materiálnych veciach, ale je to hodnota a veľkosť nášho vnútorného "ja". To, akým spôsobom si dokážeme vážiť ľudí okolo seba, ako dokážeme využiť situácie, ktoré nám osud postaví do cesty a tiež, ako si dokážeme vážiť sami seba a svoje názory. Od toho sa odvíja aj vzťah ostatných ľudí k nám.
Zdroj: Yves, 07.05.2021
Slohová práca Čo si za peniaze nekúpime v češtine?
Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:
Diskusia ku slohové práci
Čo si za peniaze nekúpime
Aktuálne poradie súťaže
-
Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Štítky
Marína úvaha Pavol Janko Malý princ Kapitánova dcéra Ezop Martin Hájnikova žena Výklad Maco Mlieč Janko Kraľ Lakomec príhovor Ťapákovci láska balada charakteristika jan Harry Potter Hamlet návštěva pes Vianoce Antigona opis
Český-jazyk.cz - novinky
- Čitateľský denník: Josef Knap - Vysoké jarní nebe
- Čítanka: Charles Baudelaire - Tancující had (Květy zla)
- Životopis: Miguel de Unamuno
- Slohová práca: Zpráva o konání dobročinné akce
Server info
Počítadlo: 6 268 786
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.sk › Slovenský-jazyk.sk
© 2018-2024 Slovenský-jazyk.sk - program: Ing. Tomáš Souček, správa obsahu: Mgr. Nikola Lackovičová, design: Aria-studio.cz Autori stránok Slovenský-jazyk.sk nezodpovedajú za správnosť obsahu tu uverejnených materiálov! Práva na jednotlivé príspevky vlastní prevádzkovateľ servera Slovenský-jazyk.sk! Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti
Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.