SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Čo si za peniaze nekúpime

Svet, v ktorom žije dnešná generáciá, sa čoraz viac začína zameriavať na materiálne hodnoty, ale nemali by sme zabúdať na veci najdôležitejšie. Veci, alebo presnejšie povedané hodnoty, ktoré si nekúpime za peniaze.

Myslím si, že najdôležitejšou vecou v živote ľudí je láska. Bez lásky by sme nikdy nemohli byť tým, čím sme, teda citlivými, chápajúcimi jedincami. Určite aj naše správanie by sa nepodobalo ľudskému, keby sme neboli vychovávaní s láskou. V detstve je pre nás najpodstatnejšia láska a starostlivosť rodičov. Je to najdôležitejšie pre štart do ďalšieho života. Od výchovy sa odvíja všetko naše konanie a myslenie v dospelosti.

Aj napriek tomu, že sa dnes stáva úplne bežnou záležitosťou výchova detí v neúplnej rodine, domnievam sa, že na dieťa má určite veľký vplyv, či vyrastá s obomi rodičmi. Z tohto vyplýva aj ďalšie, veľmi dôležitá vec, ktorú si za peniaze nekúpime, a tou je rodina. Či už je to rodina, v ktorej sme vyrastali, alebo rodina, ktorú v budúcnosti sami založíme. Nič nám nenahradí pohľad na práve sa smejúce dieťa, ktoré vzniklo z lásky dvoch ľudí a je stvorením, o ktoré je potrebné sa starať ako o nič iné na svete.

Keď hovorím o hodnotách, ktoré nie je možné si kúpiť, nemala by som zabúdať ani na toleranciu medzi ľuďmi. Svet by bol určite oveľa hodnotnejší, keby sme k sebe boli viac tolerantní. Vyjadrenie vlastného názoru by nikomu nemalo byť na obtiaž, naopak by si ľudia mali vážiť názory iných ľudí a akceptovať ich, hoci s nimi koľkokrát treba nesúhlasí. Mnoho konfliktov medzi ľuďmi vzniká len kvôli zlému vzájomnému pochopeniu.

Ľudia by si mali uvedomovať vážnosť týchto hodnôt a nepokladať ich až za druhotné vo svojom živote. Kariéra a stav peňažného účtu sa síce pre niekoho môžu javiť ako najdôležitejšie, často to však možno chápať len ako únik od sklamania a reality. Šťastie nespočíva v materiálnych veciach, ale je to hodnota a veľkosť nášho vnútorného "ja". To, akým spôsobom si dokážeme vážiť ľudí okolo seba, ako dokážeme využiť situácie, ktoré nám osud postaví do cesty a tiež, ako si dokážeme vážiť sami seba a svoje názory. Od toho sa odvíja aj vzťah ostatných ľudí k nám.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Yves, 07.05.2021

­­­­

Slohová práca Čo si za peniaze nekúpime v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Čo si za peniaze nekúpime
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 680 549
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­