SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Citát: "Nedosiahnuteľné je len to, o čo sa nepokúsime."

Každý z nás má svoje sny, predstavy, túžby aj priania. Od tých najskromnejších až po tie ťažko dosiahnuteľné.

Možno je najťažšie sa odhodlať, skúsiť niečo nové, neznáme a krôčik po krôčiku napĺňať to, o čom snívame. Veľakrát nás bohužiaľ odradí už prvý neúspech. Mnoho plánov sa skončí nedostatkom času, financií, stratou odvahy či trpezlivosti, a niekedy stačí, keď nám niekto ublíži slovne. Je toľko dôvodov, prečo sa nepokúsiť - alebo je to možno jednoduchšie ako sa pokúsiť.

Tak ako všetci ostatní, aj ja mám svoje ciele, ktoré by som rada dosiahla. Už teraz viem, že nie vždy to bude jednoduché, a tak sa čo najčastejšie budem snažiť pripomínať vetu, ktorú vyslovil nedávno zosnulý Steve Jobs, zakladateľ spoločnosti Apple, človek, ktorý zmenil pohľad mnohých ľudí na počítače, mobilné telefóny, hudbu... Keby sa on a jemu podobní ľudia nikdy nepokúsili, asi by dnes svet techniky nebol tam, kde je. Tá veta znie: "Musíte v niečo veriť: v inštinkt, osud, život, karmu, čokoľvek."

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Adéla K., 28.11.2023

­­­­

Slohová práca Citát: "Nedosiahnuteľné je len to, o čo sa nepokúsime." v češtine?

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Citát: "Nedosiahnuteľné je len to, o čo sa nepokúsime."
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 938 738
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)