SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Doctor Who (seriálová postava)

Rozhodol som sa charakterizovať postavu Doktora z kultového britského sci-fi seriálu Pán času, vo svete známeho ako Doctor Who. Možností pri výbere hrdinu sa mi naskytlo veľa. Konečná voľba pramení z prepracovanosti postavy a mojich sympatií k nej.

Doktor je protagonista veľmi zložitého charakteru, ale v zásade sa vždy snaží konať dobro. Medzi jeho kľúčové vlastnosti patrí zodpovednosť, zmysel pre spravodlivosť a v neposlednom rade obetavosť. Hoci už nespočetne ráz čelil zlu vo všetkých predstaviteľných formách, jeho krutá minulosť z neho urobila pacifistu. Zastáva názor, že každý má právo dostať druhú šancu napriek jeho doterajším skutkom. Jeho konanie sa dá lepšie pochopiť s náznakom deja seriálu.

Doktor je mimozemšťan, na prvý pohľad na nerozoznanie od bežného človeka. Je posledným z rasy Pánov času, ktorá bojovala o osud celého vesmíru v takzvanej časovej vojne. Doktor disponuje prostriedkom, ktorý je schopný pohybovať sa nielen v priestore, ale aj v čase. Tento vynález využíva na konanie dobra, snaží sa zabrániť podobným katastrofám. Praje si, aby už nikto nemusel prejsť tým, čím si kedysi prešiel on sám.

Fyzický popis Doktora je vec veľmi obtiažna, pretože nenaberá definitívnu podobu. Je schopný regenerácie, čím predíde smrti, ktorá zmení všetky aspekty jeho vzhľadu, ako sú tvár, zdanlivý vek apod. Keďže mu planéta Zem a ľudia na nej prirástli k srdci, oblieka sa podľa pozemskej módy širokej škály oblečenia z rôznych období novoveku.

Z predchádzajúcich riadkov už vyplýva jeho veľmi pozitívny vzťah k ľuďom, a nielen k nim. V každom jednotlivcovi vidí jedinečnosť a jeho nenahraditeľnosť. Nikoho neberie ako menejcenného, hoci on sám je posledný svojho druhu. Je učebnicovým príkladom filantropa.

Doktor je mi veľkým vzorom. Jeho nesebecké chovanie a odvaha ma fascinujú. Len ťažko by som uňho hľadal záporné vlastnosti, avšak nedokázal by som niesť jeho bremeno, bremeno Pána času.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Fak3Cake, 06.05.2019

­­­­

Slohová práca Doctor Who (seriálová postava) v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Doctor Who (seriálová postava)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 941 263
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)