SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.23
Hodnotené: 13x Prosím, ohodnoť prácu

Západ slnka

Spod dlhých záclon visiacich na oknách mojej izby sa šírila slabá žiara.
Pri túžbe pozrieť sa na tú krásu lepšie ako cez okenné tabuľky som vyšla na kopec týčiaci sa nad dedinou. Slnko sa kúpalo v červenom kúpeli. Denná hviezda našich životov nám dávala zbohom, keď sa v červenej sláve strácalo za obzorom. Moju dušu zaliala medová poleva upokojujúcich pocitov. Zdalo sa mi, akoby sa moje vnútro hojdalo na oblúkoch nadýchaných červenkastých perín unaveného slnka.
Zapadajúci kotúč so sebou odniesol aj poslednú vtáčiu symfóniu. Nastalo nezvyčajné ticho, ale predstavenie úchvatnej nočnej premeny sa nechcelo vzdať svojej zaujímavosti a ďalej predstavovalo šperky večerné oblohy. Tma sa znášala v priesvitných šatách pretkaných mesačnými niťami nesmelo na zem. Zdráhavo som sa zdvihla z pozostatku stromu, ktorý pre mňa bol po celý čas ako trón šľachtica, ktorý mal tú česť pozorovať drahocenný jav z pokladne nočného sveta. Mesiac v splne mi bol svetluškou pri mojom odchode.
Žiara luny sa odrážala v mojich očiach v tom okamihu, keď som neodolala a dovolila si ešte jeden letmý pohľad na žiariaci maják uprostred temného mora nastávajúcej noci.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: terka138, 22.03.2021

­­­­

Slohová práca Západ slnka v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Západ slnka
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 851 818
Odozva: 0 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)