SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Stmievanie

Každý človek, či už malý alebo veľký, vníma stmievanie inak. Niekto má možnosť užiť si ho pohľadom z vysokej hory, niekto zas z malej záhradky za domom. Inak bude vyzerať stmievanie z vtáčieho pohľadu, inak bude vyzerať z pohľadu malej myšky, ktorá práve vyliezla zo svojej diery v zemi, aby si zohnala potravu. Každý človek si určite vychutná ten krásny pohľad, ktorý mu poskytuje každý deň zapadajúce slnko, ktoré sa zafarbuje do odtieňov červenej a oranžovej.

Ja som takto raz pozorovala stmievanie nad krajinou zo zrúcaniny hradu blízko dediny, kde bývam. Zatiaľ to bol ten najkrajší pohľad na krajinu, ktorý som kedy videla. Keď sa začalo zmrákať a stmievať sa, celá krajina sa pomaly začínala pripravovať na západ slnka. Chrobáci zaliezli do svojich skrýš v krajine a zvieratá, ktoré doteraz pobehovali po pláňach zaliatych slnečným svitom, odbehli do temných zákutí starého lesa. Presunula som sa bližšie k miestu, kde malo slnko zapadať, aby som mala lepší výhľad na tento neobyčajný úkaz.

Po oblohe, ktorá stupňovito prechádzala zo svetlo modrej cez purpurovú do ružovej a červenej, sa preháňali obrovské, červenooranžové oblaky. Veľké, dokarmínova sfarbené slnko, ktoré vrhalo odlesky žltej do napoly temnej krajiny, sa pomaličky prehuplo cez obzor. Dovtedy osvetlený les nadobudol temnú zelenú farbu a priľahlý stožiar sa zahalil do temnoty.

Aj potom, čo slnko schovalo svoje krásne žeravé telo za obzor, červené mraky stále kĺzali po inak blankytne modrej oblohe. Od doby, keď slnko zapadlo za horizont, však ubehla značne dlhá chvíľka, a tak sa kraj, ešte pred chvíľou plný slnka, zahalil do nastávajúcej tmy.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Katherine15, 08.02.2024

­­­­

Slohová práca Stmievanie v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Stmievanie
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 851 714
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)