SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Moje vysnívané zrkadlo

Zrkadlo. Úplne bežná vec, do ktorej sa každý z nás aspoň raz za deň pozrie. Vlastne je to vec vcelku geniálna, pretože v nej vidíme sami seba - to, ako vyzeráme, aj ako sme práve upravení.

Ja často snívam o zrkadle, ktoré by nebolo krásne na povrchu, ale vo vnútri. Ukazovalo by totiž charakter, povahu a náladu človeka, ktorý by sa doň pozrel. Chcel by som, aby moje vysnívané zrkadlo bolo naozaj veľké a jeho rámy z masívneho dreva.

Keďže zrkadlo len odráža svetlo, ťažko sa opisuje.
Moje vysnívané zrkadlo by ideálne stálo niekde v prázdne izbe oproti celkom bielej stene, aby sa človek, ktorý do miestnosti vojde, mohol naplno sústrediť nato, aký je.

Moje zrkadlo by malo byť vysoké a široké, aby sa v ňom videl každý človek bez ohľadu na to, či je chudý, tučný, vysoký alebo malý. Každý by sa mohol do zrkadla slobodne pozrieť a zistiť, aký je a ako sa naňho pozerajú ostatní.
Zrkadlo by mohlo mať tvar srdca, aky každému pri pohľadu naň bolo jasné, kde nájsť tú pravú krásu.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: DreAmeR, 02.10.2020

­­­­

Slohová práca Moje vysnívané zrkadlo v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Moje vysnívané zrkadlo
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 525 994
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)