SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Moje vysnívané zrkadlo

Zrkadlo. Úplne bežná vec, do ktorej sa každý z nás aspoň raz za deň pozrie. Vlastne je to vec vcelku geniálna, pretože v nej vidíme sami seba - to, ako vyzeráme, aj ako sme práve upravení.

Ja často snívam o zrkadle, ktoré by nebolo krásne na povrchu, ale vo vnútri. Ukazovalo by totiž charakter, povahu a náladu človeka, ktorý by sa doň pozrel. Chcel by som, aby moje vysnívané zrkadlo bolo naozaj veľké a jeho rámy z masívneho dreva.

Keďže zrkadlo len odráža svetlo, ťažko sa opisuje.
Moje vysnívané zrkadlo by ideálne stálo niekde v prázdne izbe oproti celkom bielej stene, aby sa človek, ktorý do miestnosti vojde, mohol naplno sústrediť nato, aký je.

Moje zrkadlo by malo byť vysoké a široké, aby sa v ňom videl každý človek bez ohľadu na to, či je chudý, tučný, vysoký alebo malý. Každý by sa mohol do zrkadla slobodne pozrieť a zistiť, aký je a ako sa naňho pozerajú ostatní.
Zrkadlo by mohlo mať tvar srdca, aky každému pri pohľadu naň bolo jasné, kde nájsť tú pravú krásu.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: DreAmeR, 02.10.2020

­­­­

Slohová práca Moje vysnívané zrkadlo v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Moje vysnívané zrkadlo
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 682 912
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­