SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Moje obľúbené miesto - hlboký les

Existuje veľa miest, kde sa cítim dobre, ale poznám len jedno, ku ktorému som si vytvorila pevné puto. Často sa na toto miesto vraciam. Nachádza sa uprostred hlbokého lesa, kde si zvyknem sadnúť na jeden mohutný balvan, ktorý je skoro celý porastený machom. Oproti balvanu sa skláňa vysoká breza. Tá tvorí časť krásneho zákutia. Je taká vysoká, že určite vidí, čo sa deje široko-ďaleko od nej. Jej nádhernú bielu kôru dopĺňajú zelené lístočky, ktoré jej pridávajú na kráse. Za brezou sa nachádza temný les, ktorý odháňa všetkých okolo seba svojou temnotou. Vyzerá dosť strašidelne. Tvoria ho totiž vysoké ihličnaté stromy, kývajúce sa zo strany na stranu.

Okolie sa síce zdá tajomné a strašidelné, ale bez neho by stratilo svoje kúzlo.
Vpravo od balvanu, na ktorom sedávam, polihujú kamene tvoriac nízku skalu. Keď na ňu vyleziem, pripadám si, akoby som vládla celému okoliu.

Nádherný spev vtáctva pridáva na príjemnej atmosfére lesa, ktorá podporuje rast voňavých malín a ostružín. Ostružiny kričia svojou fialovomodrou farbou.

Pokoj lesa je neuveriteľný, hrá všetkými rôznymi náladami a žiadne iné miesto nie je ako to moje. Cítim sa úžasne a plná elánu.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Ňu Ňu, 24.02.2021

­­­­

Slohová práca Moje obľúbené miesto - hlboký les v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Moje obľúbené miesto - hlboký les

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 344 253
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)