SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.33
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Moja záhrada

Mám rád, keď sa na jar pozerám z okna mojej izby smerujúceho do záhrady. Je to skôr sad, ktorý sa pýši urastenými ovocnými stromami pamätajúcimi ešte ruky môjho pradedka, ktoré ich sadili. Biele lupene čerešní sa znášajú na sviežu zeleň jarnej trávy. V nej sa schovávajú prvé drobné jarné kvietky. Púpavy a sedmokrásky rozveseľujú celú záhradu a prebúdzajú vo mne pocit šťastia.

Keď otvorím okno, doľahne ku mne hlas drozda, ktorý spieva svoju nezameniteľnú melódiu. Pesničku, ktorú si schovával celú zimu a až prichádzajúca jar ho primäla ku koncertovaniu.

V hustej korune orecha sa zase schovávajú sýkorky a hašteria sa večne hladné vrabce. Celé to vtáčie divadlo je krásny dar za starostlivosť, ktorú drobným operencom v zime venujeme.

Cez husté halúzky stromov už sotva dovidím na koniec záhrady, ktorý mám najradšej. Veľké smreky, borovice a buky tam uzatvárajú moje malé kráľovstvo. Milujem toto miesto zvlášť večer, keď ku mne dolieha zurčanie blízkeho potôčika a po temnej oblohe nečujne poletujú netopiere.

Vdychujem ten jarou prevoňaný vzduch a cítim, ako je mi na svete dobre.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Vložené: 01.11.2020

­­­­

Slohová práca Moja záhrada v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Moja záhrada

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 596 234
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)