SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Cesta Hudby

Prisťahovala som sa do malého mestečka, kde je nádherná príroda. Pripomína mi to tu anjelský raj. Nájdem tu všetko, čo mám rada, čo potrebujem. Ale tiež sa tu občas nudím, chcela by som niečo zažiť, niečo nové objaviť, s niekým sa zoznámiť...

Idem po ceste a nado mnou sa klenú stromy zo všetkých strán. Tvoria akýsi stromový tunel prírody. Tunelu robí z jednej strany spoločnosť rieka, z tej druhej zlatisté pole plné žiary a lesku od slnečných lúčov. Cesta sa stále točí doprava, takže nevidieť na jej koniec. Čo ma tam asi čaká?

Počujem len prírodnú symfóniu. Skučiaci vietor volá o pomoc a skúša sa upokojovať hojdaním na listoch. Chce sa vymaniť zo svojich pút. Lístie šumí. Vetvičky stromov sa ohýbajú. Počúvam zúfalé nariekanie stromov, ktoré sa pred vetrom klaňajú. Potom prichádza na rad jemné pískanie vtáčikov a cvrlikanie cvrčkov, ktorí hrajú na svoje nástroje. To všetko prehluší basové bublanie rieky.

Idem ďalej a ďalej a vietor sa stále viac opiera do stromov, aby v orchestri čo najviac dominoval. Cvak, cvak, cvak. Čo to asi je? Obzriem sa za zvukom a vidím na poli bociana, ako si do zobáka naberá slamu. Potichu sa približujem. Chcem sa pozrieť z väčšej blízkosti. Ach nie - všimol si ma a pripravuje svoje krídla na let. Rozopol ich a s námahou sa začal vznášať. Keď sa dostal vyššie, vzduch ho niesol ako pierko.

Bocian zmizol medzi mrakmi, ja som našla koniec cesty a tým skončil aj symfonický orchester a čarovné dobrodružstvo prírody.

Túto dobrodružnú výpravu by som nemohla zažiť bez daru, ktorý mi Boh dal, bez môjho sluchu. Väčšina ľudí si neuvedomuje, aký je sluch dôležitý. Predstavte si, ako by sa váš život zmenil, keby ste sluch stratili. Som vďačná životu za tento dar.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Pavla Doležalová/Dolli, 25.09.2019

­­­­

Slohová práca Cesta Hudby v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Cesta Hudby

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 596 127
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)