SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Ako sa vyrába dúha?

Ako sa vyrába dúha? Nad takou nádherou si ľudia lámu hlavu už celé stáročia.

Jedna teória hovorí, že keď prší a slnečné lúče prechádzajú cez kvapky dažďa, lámu sa, čím vzniká dúha, nádherná paleta farieb.
Táto teória je veľmi zložitá, preto sa zameriame na druhú teóriu. Pohodlne sa usaďte a počúvajte.

Vesmírni anjeli, poznáme ich z rôznych rozprávok, tí, čo nás rozosmievajú a niekedy aj rozosmutnia, boli pozvaní na silvestrovský super večierok s tombolou do domu svätého Petra. Hlavnou cenou bude veľká torta v tvare Ferrari. Všetci sa veľmi tešia, ale pre niektorých anjelov je cesta z opačného konca neba dlhá a určite by ich boleli krídla. Dostali preto nápad, že požiadajú slnko, aby im vymaľovalo cez celú oblohu most. Slnko bolo touto úlohou veľmi poctené, pretože sa považuje za výborného maliara. Išlo do svojho skladu s farbami a maliarskymi potrebami, dlho a starostlivo vyberalo všetky farebné odtiene a nakoniec sa pustilo do práce. Maľovanie mu išlo pekne od ruky a čoskoro bolo dielo hotové.

Anjeli nad tou krásou zostali v úžase. Z jedného konca neba na druhý sa klenul krásny šesťprúdový most. Každá cesta mala svoju farbu a anjeli si mohli vybrať, ktorá sa im páči najviac. Či už červená, oranžová, žltá, zelená, modrá alebo fialová.

Poďakovali slniečku za odvedenú prácu, obliekli sa do silvestrovských kostýmov, zapriahli Pegasa do zlatých kočiarov a rýchlo uháňali na oslavu.
Keď ľudia vidia na nebi dúhu, tak si myslia, že anjeli zase niečo oslavujú...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Cihla, 21.05.2021

­­­­

Slohová práca Ako sa vyrába dúha? v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Ako sa vyrába dúha?

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 805 519
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)