SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.50
Hodnotené: 6x Prosím, ohodnoť prácu

Opis môjho psa

Ako objekt popisovania zvieraťa alebo veci som si vybral nášho psa.
Vlastním stredne veľkého nemeckého ovčiaka, šesťročnú sučku Betku. Betka je dobrý strážca nášho domu. Stavba sučky je ako u všetkých plemien drobnejšia než u psa.
Výšku v kohútiku má asi 53 cm a jej hmotnosť je 30 kg. Jej tvár je mierne pretiahnutá a nad ňufákom jej svietia čierne oči. Končatiny sú stredne dlhé a vypracované od každodenného behania. Betka je prevažne čierna, ale jej srsť je zdobená aj rôznymi odtieňmi hnedej, zlatej a béžovej. Pravidelne dvakrát do roka pĺzne.
Betka zje skoro všetko, ale najradšej, ako každý pes, má mäso.

Keď sme si ju doviezli, bola, ešte malé šteniatko, ktoré bolo stále v kúte a bálo sa nás. Po čase si na nás zvykla a začala sa s nami hrať. Na hranie má celý priestor okolo domu a svoje hračky nechce nikomu požičať. Takže je naozaj ťažké vytrhnúť jej pri hre hračky z papule.

Na záhrade má tiež svoj koterec, kde niekdy spí, ale väčšinou spáva pri domových dverách, odkiaľ ide teplo.
Hneď, ako trochu povyrástla, začali sme ju cvičiť a učiť ju rôzne povely. Dobre rozozná známych ľudí od cudzích. Ak zazvoní pri bránke niekto, s kým sa ešte nestretla, jej srsť sa na chrbte naježí a varovne šteká. Väčšina ľudí sa jej bojí.

V skutočnosti je to však veľmi milý psík. Keď idem ráno na autobus, Betka ma vždy s radosťou zdraví a je rada, že ma vidí, a rovnako radostne ma víta po návrate zo školy.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Lucie Horáková, 24.11.2020

­­­­

Slohová práca Opis môjho psa v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Opis môjho psa
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 300 013
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)