SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Králik Jimmy

Jimmy je najobľúbenejší člen rodiny. Nielenže má tú najkrajšiu srsť zo všetkých zvieratiek na svete a ten najroztomilejší kukuč, ale vie byť aj veľmi chápavý, a keď vám je smutno, vždy dokáže rozveseliť.

Jeho jemná hustá srsť sa krásne leskne na slniečku a biele bruško na nás vystrkuje, keď už ho svet nebaví a chce sa len tak váľať na koberci. Najzvláštnejšia na celom králikovi je farba jeho srsti. Hlavička je tmavšia ako celé jeho telo. Začína sa tmavošedou a smerom k dlhým králičím ušiam sa zosvetľuje. Medzi ušami má nádherný hnedý fliačik, ale ďalej zas pokračuje šedá. Keď bol Jimmy menší, mal dokonca na chrbte taký tmavý pruh, ktorý sa stáčal do zaujímavého útvaru pripomínajúceho písmeno U. Dnes však veľmi pĺzne, aby mohol nabrať zimnú srsť a obrázok z chrbta pomaly mizne. Ale to nevadí, pretože Jimmy je nádherný aj tak.

Roztomilé je aj jeho bielučké čisté bruško a biele labky, ktoré ukazuje len ľuďom, ktorým stopercentne dôveruje. A takých ľudí nie je na svete veľa. Keď je mu smutno alebo sa bojí, zamotá sa mi do svetra a užíva si teplo môjho tela. Keď ho začnem hladkať, priviera viečka a naťahuje sa k spánku. O chvíľu už leží u mňa na kolenách a spí. V takých chvíľach sa cítim šťastná. Znamená to, že mi dôveruje a že ma má rád. Keď sa zobudí, pretiahne sa a radostne mi olíže tvár svojim teplým jazýčkom. Potom však dostane chuť na šprint, zdvihne sa z môjho lona a uteká rýchlosťou geparda okolo mojej izby a vyzerá naozaj šťastne. Po chvíli behu je už zase vysilený a so zvesenou hlavou obchádza moju izbu a prosí o poškrabkaní za ušami. Keď je jeho výzva vypočutá, opäť zdivočí a očucháva jednotlivé predmety, ktoré si predtým označkoval.

Nebojte sa. Označkovanie u Jimmyho neznamená, že veci ociká, ale že sa o ne poškriabka na brade, kde má pachové výlučky a označí ich tak pachom, ktorý cíti len on sám. Keď ho potom zatvorím späť do jeho klietky, hneď sa obzerá po jedle. To ma prinúti nasypať mu plnú misku jeho semienok a granúl zmiešaných so suchým ovocím a navrch pridám jeho obľúbené seno. Jimmy sa vďačne vrhne k miske a potom spokojne zaspí na streche svojho domčeka, odkiaľ vidí na všetky strany mojej izby a má tak prehľad o všetkom, čo sa deje. Potom už len blažene spinká s vystrčeným bruškom, ale aj najmenší šramot dokáže jeho spánok prerušiť.
Tak to je náš Jimmy.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Bára Šedivá, 29.11.2022

­­­­

Slohová práca Králik Jimmy v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Králik Jimmy
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 851 829
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)