SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

List od diabla

Katarína,

Už viac než dosť ubližovala si, trýznila a len hriechy tvoje znášajú sa na náš stôl, ktorý je plný takých lahodných duší, ako tá tvoja je. Duší čiernych ako uhoľ, nasiaknutých hriechmi, horšími než akýkoľvek živel, čo preženie sa cez mestá tých čistých.

Ty si jednou z tých hriešnic, Ty, ktorá ubližuješ ľuďom s dušou krehkou, avšak ešte horšie blízki tvoji trpia ako mučeníci pod vládou tvojou. Len odpudzuješ svojim chovaním, lačnieš po obdive, ale keď sa ti nedostane poslušnosti zo strany čistého, krv preliata je tvojou rukou.

Tvoj hriech dosiahol takú veľkosť, že ani naše chtivé stále lačné žalúdky jeho objem nepojmú, hoc z hriechov už stáročia žijú a ich túžba sa len ťažko ukojí. Kajaj sa preto pred naším pánom, možno daruje ti milosť, avšak stále svoje hriechy nenavrátiš. Sú plné zloby, sklamania, smrti a mnohých ďalších hrôz dnešného ľudstva, ktoré peklu prepadnú a už niet cesty späť.

Všetko, čo si kedy činila, bolo z vypočítavosti a túžby po moci nad ostatnými. Moc, áno, moc viedla tvoje kroky nesprávnou cestou a ty si jej prepadla, tak, ako mnohí ďalší. Nepoznáš význam slova súcit, priateľstvo, láska. Sú to len prázdne škrupiny, po ktorých tvoja dúša netúži.
Už je stanovený deň, kedy bude tvoj osud spečatený a pokiaľ existuje jediná možnosť na tvoju záchranu, tak nedoľahla k mojim ušiam, len sa roztrieštila vo vetre ako padajúci krištáľ na kamennú podlahu.

So všetkou úctou k tvojej duši...


Nepriateľ živých hriešnikov

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Leya, 17.06.2020

­­­­

Slohová práca List od diabla v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
List od diabla
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 177
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­