SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Vysnívaný politik

Politika ma nikdy veľmi nezaujímala. Bola všade okolo mňa. V novinách, časopisoch, televízii či na internete. Tiež som nikdy nechápal, prečo sú politici takí dôležití. Prečo práve tí, ktorých som vídával, by mali rozhodovať o prostredí, v ktorom žijeme, a o zákonoch, ktorými sa musíme riadiť. Väčšinou mi nepripadali vôbec sympatickí ako vzhľadom, tak ani svojím správaním. Po zhrnutí týchto faktov sa dá dôjsť k názoru, že keď sa mi nejaké veci nepáčia, mohol by som ich pomôcť zmeniť.
Teraz teda predstavím charakteristiku politika, akého by som si ja predstavoval s pokojným svedomím na čele tejto krajiny.

Začnem teda veľmi dôležitou vlastnosťou, a tou je pravdovravnosť, ktorá ide ruka v ruke s dôveryhodnosťou. Politik by mal byť dôveryhodný, ale nesmie onú dôveru potom zneužiť. Mal by plniť sľuby, ktoré dá ľuďom, ktorí majú v ňom istotu. Ľudia by v neho mali mať vieru. Chyby sa stávajú, je však dôležité sa z nich poučiť. Nedodržanie sľubu však nie je chyba, ale zlyhanie, ktoré borí dôveru medzi politikom a voličmi.
Správny politik by mal byť transparentný. Nemal by sa za ničím a nikým skrývať, mal by vždy hovoriť voličom pravdu. V mojich očiach ideálna politika má plán a víziu do budúcnosti. Ona budúcnosť by mala byť správna v očiach väčšiny ľudí, nie iba v jeho.
Politik, ktorého mám v mysli, je schopný robiť kompromisy. Vyhľadáva riešenie v prospech väčšiny. Umenie riešiť konflikty medzi ostatnými diplomaticky a bezbolestne by mala byť jeho ďalšia vlastnosť. Rovnako ako držanie sa jeho názoru a presvedčenia. Nikdy by nemal ustúpiť od svojho názoru alebo ho zásadne meniť.

Avšak nielen tieto charakteristické znaky sú dôležité. Rovnako dôležité je vystupovanie na verejnosti. Správny politik by nemal byť arogantný, agresívny, mal by mať silnú psychiku a pevné nervy. Mal by vedieť zachovať chladnú hlavu. Jeho prednes by mal byť kvalitný a profesionálny. Vhodné oblečenie je neoddeliteľnou súčasťou práve takého vystupovania, a preto má svoj šatník pripravený na všetky príležitosti.
Aj jeho zovňajšok je veľmi dôležitý – je celkom kľúčové, aby u ľudí vzbudzoval rešpekt a sympatie. Podľa môjho názoru by mal byť aj príkladom zdravého životného štýlu. Podpora kultúrnych a športových podujatí určite oslovuje mnoho ľudí, práve preto by sa toho mal držať.

Nejako takto si predstavujem ideálneho politika, avšak ideálnych veci si praje mnoho ľudí veľa. Boli by bezchybné, a to bohužiaľ nemožno. Nestačí teda len dúfať v zmenu k lepšiemu, musí byť snaha vybrať to najlepšie riešenie.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Peklo, 26.04.2022

­­­­

Slohová práca Vysnívaný politik v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Vysnívaný politik
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2023!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 2 588 880
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­