SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Deň blbec

Poznáte to? Keď vám ráno vo vražednú hodinu zazvoní budík, vy ho naštvane vypnete a nemôžete uveriť tomu, že noc je už preč. Zo všetkých síl sa posadíte na posteľ, a s ešte zalepenými očami, práve takými, aké má práve narodené šteňa, hľadíte takzvane do blba. A po desiatich minútach usilovného rozkukávania zazvoní znova. Záškodník jeden! Potom sa postavíte, pozorujete obrysy nábytku v ešte zatemnenej izbe a snažíte sa nájsť niečo na seba. Zrazu zakopnete o tašku, po ďalšom kroku si narazíte palec o stoličku a na spiatočnej ceste od skrine sa pošmyknete na igelitovom sáčku od desiaty. Prehodíte pár nemravných slov a úplne vyčerpaní si znova sadáte na posteľ. Hlavu máte ako sklenenú misu, do ktorej keby spadol najmenší kamienok, rozprskla by sa na milión kúsočkov.
Áno, každý ich pozná. Tie dni, ktoré by sme najradšej vytrhli z kalendára alebo rovno preskočili. Dni blbec.

Keď už sa taký deň rozhodne, že nám narobí kopu starostí a trapasov, dá sa do toho spravidla naplno. Nemusí nám hneď zhorieť barák alebo spadnúť strom na auto, ale bohato stačia aj menšie katastrofy. Napríklad keď so zdesením v škole zistíte, že ste si zabudli prezliecť vrchný diel od vášho pyžama. Alebo keď sa nemôžete zbaviť nepríjemnej chuti Indulony, ktorú ste si omylom vyčistili váš bieloskvejúci sa chrup. Potom už stačí len prišliapnuť všadeprítomné psie lajno a nezostane nič iné, než si nasadiť ceduľku: "Nedotýkať sa, nehovoriť - udriem!"

Každý z nás tento deň prežíva inak. Našťastie ich – aspoň teda ja - mám celkom málo. Ale za jeden taký deň sa nám často prihodí viac nepríjemností ako za celý rok.

Rada, ako tento deň "D" prežiť v pokoji? Neexistuje! Zostať doma? Čo ak sa práve nejaký terorista rozhodne zaútočiť na váš barák? Nebezpečenstvo vždy číha tam, kde ho najmenej čakáme! Nemusí vás práve trafiť golfová loptička, keď budete unikať žralokovi, ale môže vás prekvapiť aj niečo bežnejšie.

A tak keď budete mať "svoj deň" a budete si hovoriť, že ste na tom najhoršie na celom svete, pozrite sa do skupiny na Facebooku "Deň Blbec", ktorá združuje tisíce členov, a uvidíte, koľkí sú na tom rovnako mizerne. Nebojte sa, všetci ich máme!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Janča, 07.06.2024

­­­­

Slohová práca Deň blbec v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Deň blbec
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 852 059
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)