SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Táborový vedúci

Prechádzam táboriskom, ktoré je už celkom vypratané. zakloním hlavu, aby som videla na svojho táborového vedúceho. Vysoký, devätnásťročný chlapec Matej sa na mňa usmeje a pokračuje v chôdzi. Má blonďavé, niekde až zlatisté vlasy, ktoré mu padajú do tváre. Ten mu zdobí výrazné modrozelené oči a krásny úprimný úsmev.
Je posledný táborový deň, a tak sa snažím vryť si do pamäti každý detail jeho zovňajšku aj toho, čo má vnútri. Hoci sa poznáme len chvíľu, teda len dva týždne, dokázala som si o ňom niečo zistiť a hlavne si ho obľúbiť.

Asi najviac na ňom obdivujem spoľahlivosť a dobré zaobchádzanie s ľuďmi. S každým sa snaží dobre vychádzať, ale zároveň sa nevnucuje. S ľuďmi, ktorých nemá rád, sa nepokúša hľadať konflikty, len ich skrátka ignoruje.

Aj keď som nebola priamo v jeho oddiele, dosť sme sa spolu bavili a hlavne sa spoločne nasmiali. Má veľmi dobrý zmysel pre humor. Keď mi nebolo práve najlepšie, dokázal mi svojim chovaním zlepšiť náladu a vykúzliť úsmev na tvári.

Matej nie je rozhodne žiadny strachopud. Pri nočnej hre o vlajky v lese a ničoho a nikoho nebál. Dokázal doniesť všetky vlajky do cieľa, a to napriek tomu, že mal za chrbtom tím plný vedúcich. Možno mu v tom pomohla jeho vypracovaná postava, na ktorej každý deň ráno pracuje.
Ani keď za nami do lesa prišla polícia z dôvodu otvoreného ohňa uprostred cesty a spacákov rozostlaných všade navôkol, nenervoval sa a všetko s nimi v pokoji vyriešil.
Jediná chvíľa, keď som mu videla skutočný strach v očiach, nastala, keď si jeden z chlapcov pri sekaní dreva zarazil sekeru do prstov. Ale aj tak zachoval chladnú hlavu a ihneď sa oňho postaral.

Je veľmi súťaživý a aktívny, a preto viedol oddiel hráčov paintballu. Každé popoludnie alebo niekedy aj večer sa zišli a pobiehali po lese so zbraňami a krycími oblekmi. Matej hral samozrejme s nimi, a to veľmi rád. To sa potom vždy vrátili do tábora celí farební a nadšene pózovali fotografom z druhého oddielu.

Po prejdení celým táborom od neho odvraciam svoj pohľad. Vraciame sa k autobusu, ktorý je už pripravený na odchod. Rozlúčime sa, objímeme a ideme si každý vlastnou cestou...

Musím uznať, že Matej bol tým najlepším táborovým vedúcim, hoci túto rolu robil prvýkrát vo svojom živote. Budúce leto chcem tento tábor navštíviť už len kvôli nemu. Som naozaj rada, že som mohla spoznať niekoho takého skvelého, ako je práve on. Mám ho veľmi rada a teším sa na naše ďalšie stretnutie.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Klára, 03.02.2021

­­­­

Slohová práca Táborový vedúci v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Táborový vedúci
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 682 981
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­