SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Spolužiačka

Rozhodol som sa pre opis svojej spolužiačky, ktorá je veľmi zaujímavá, a preto určite stojí za zmienku. Ako to už býva, mnohých ľudí poznáme len z videnia alebo s nimi prehodíme pár slov. Niektoré z nich zase poznáme len z jedného prostredia. Takým prostredím môže byť napríklad škola, a tak sa domnievam, že by sme sa mali lepšie spoznať aj mimo nej. Človek, ktorý sa v škole javí navonok ako tichý, nehovoriaci a hanblivý, býva väčšinou v skutočnosti veľmi komunikatívny, zábavný a aktívny. Práve takou osobou je aj moja spolužiačka, ktorú chcem popísať a charakterizovať.

Podľa mňa je dôležitejšie, ako sa človek správa, ako myslí a aké má názory, ako vyzerá. Začnem preto vnútornou charakteristikou. Prevažne sa dá povedať, že je optimistka a flegmatik. Záleží to predovšetkým na danej situácii a nálade. Narodená je v znamení strelca. Keď som sa jej spýtal na jej obľúbenú farbu, povedala mi, že to nie je len jedna farba, ale celá farebná schéma od žltej cez oranžovú až k červenej. Jej obľúbené číslo je 19, v triednom výkaze je však vedená pod iným. Veľmi rada má hudbu, asi najradšej počúva skupinu Imagine Dragons. Jej izbou stále znejú pesničky z rádia či telefónu. Hudbu si nosí všade so sebou, napríklad keď ide von, do školy alebo ide autobusom, vždy má v ušiach slúchadlá.

Medzi jej obľúbené predmety patrí najmä angličtina a naopak nemá rada dejepis, pri ktorom sa nudí. V angličtine má dokonca takú záľubu, že sleduje filmy v tomto cudzom jazyku bez titulkov a bez problémov im rozumie. Na druhom mieste, hneď po rodine, sú jej kamaráti, s ktorými sa rozpráva, chodí von a "blbne". Rada sa zoznámi so všetkými. Tvrdí, že dobrých kamarátov a kamarátok nie je nikdy dosť. Pred spaním si číta knihy, momentálne má rozčítané tri, a číta ich na striedačku podľa nálady a chuti, čo sa mi javí ako dobrý nápad. Ako jediné dievča, ktoré poznám, ju zaujal Sherlock Holmes.

Pred dvoma rokmi sa jej do rúk dostal fotoaparát, ktorý ju hneď na prvý pohľad očaril. Stačila s ním už nafotiť skoro 6 tisíc fotiek. Niektoré z nich som videl, a aby som pravdu povedal, sú vynikajúce.

Má rovnakú záľubu ako ja, a to vo zvieratách. Uprednostňuje psov a sama sa o jedného stará, volá sa Filip. Spolu trávia veľa času, ale nie zase toľko, ako by si sama priala. Filip nie je obyčajný pes, dokáže totiž jazdiť na bicykli. Jej mamička o nej hovorí, že štekala skôr, než sa naučila hovoriť.

U ostatných ľudí neznáša, keď sú namyslení... Nemá rada dievčatá - "fiflenky" a chlapcov - "machrov". Čo ale naozaj neznáša? Keď niekto zhadzuje ostatných alebo sa iným vysmieva. Tiež nemá rada lož a ​​pretvárku. Je veľmi dobrá, tolerantná a so všetkým ochotne pomôže.

Myslím si, že ste ju všetci už spoznali a jej vzhľad nie je potrebné veľmi spomínať. Napriek tomu ju popíšem. Keď som ju prvýkrát uvidel, očarila ma svojou krásou. Niektorí z Vás môžete namietnuť, že nespĺňa podmienky topmodelky. Že jej výška 164 cm je málo a že má až príliš široký úsmev alebo že nie je blondínka. To mi ale nevadí, práve naopak. Jej hnedé vlasy sú oveľa krajšie ako blonďavé a ich vlny dodávajú celkovému vzhľadu šmrnc. Keď sa na mňa pozrie svojimi hnedými očami, mám pocit, že mi hľadí až do duše. Aj jej váha je optimálna, nie je príliš ťažká, ani ľahká, akurát do náručia. Ako väčšina ľudí na škole, nosia aj ona džínsové nohavice a k nim nejakú blúzku alebo mikinu. Vymenil by som celé kráľovstvo za to, aby som ju rozosmial, pretože jej úsmev môžeme zaradiť k vôbec tomu najkrajšiemu na našej škole.

To bolo pár informácií o tejto veľkej osobe. Cením si u nej jej rýdzeho charakteru a sklonu ku všetkým zlom. Je veľmi dobrá a priateľská. Snažil som sa vyzdvihnúť jej hodnoty, s ktorými sa často u všetkých nestretneme. Zatiaľ je voľná, a tak ju odporúčam všetkým chalanom.
Značka: Len do dobrých rúk!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Martin Lapeš, 22.11.2022

­­­­

Slohová práca Spolužiačka v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Spolužiačka
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 652
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­