SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Porovnanie dvoch priateľov

V mojom zatiaľ krátkom živote ma ovplyvnilo veľa ľudí, niektorí viac, iní menej. Ale dve kamarátky zo základnej školy vždy upútajú moju pozornosť a donútia ma premýšľať nad tým, aké sú skvelé. S Eliškou sa poznám od prvej triedy, s Natáliou od škôlky, a preto o nich viem skoro všetko. Obe tvoria dva protipóly, a napriek tomu mi pripadajú rovnaké.

Rovná ofina Eliške siaha až k jej empatickým očiam. Nikto ju neuvidí inak ako v džínsoch a mikine. Kým ona si svoj hnedý účes udržuje roky, Markéta už vystriedala toľko variantov, že ani zrkadlo nevie, akú farbu majú jej vlasy. Na rozdiel od Elišky, ktorá je veľmi prirodzená, trávi nad úpravou svojho zovňajšku veľa času.

Elišku vídam každý štvrtok v základnej umeleckej škole, kam spoločne chodíme. Cit na ľudí a na svoje okolie často zlučuje so značným výtvarným talentom. Zato s Natáliou sa ocitám v úplne inom prostredí. V skateparku, na futbalových zápasoch a podobných miestach. Má rada šport, aj keď nie je rodený športovec, ale hlavne že sú tam chalani - táto hláška je jej charakteristickým prvkom. Aj Natália s nami chodila na výtvarný odbor a tiež súťažne cvičila aerobik. Aj napriek tomu, že si nakúpila všetko potrebné vybavenie a so svojou skupinou vyhrala dokonca aj niekoľko pretekov, tak ju to za dva roky prestalo baviť. Na tom vidieť, aká je prelietavá a vďaka neutíchajúcej energii nevydrží pri jednej aktivite dlho. Roztržitosť a flegmatickosť jej škodia najviac v škole. Potrebuje kamarátov, ale aj rodičov, ktorí ju vždy podržia a zdvihnú späť na nohy. To Eliška je voči škole veľmi zodpovedná a uvážlivá. Vždy, keď počuje nejakú chválu, začervená sa a sklopí hlavu, a zriedka prizná, že sa jej niečo podarilo.

Obe sú komunikatívne, veselé dievčatá a každým úsmevom rozveselia aj mňa. Vzájomne si síce nerozumejú, ale aj napriek tomu ich mám obe veľmi rada.
Napĺňa ma rozdielnosť pováh mojich kamarátok a pocit opory, ktorý v sebe máme. Mať priateľa je tá najlepšia vec na svete a vôbec nevadí, že nie je po všetkých stránkach dokonalý.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: terka138, 15.04.2021

­­­­

Slohová práca Porovnanie dvoch priateľov v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Porovnanie dvoch priateľov

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 391 670
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)