SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.33
Hodnotené: 3x Prosím, ohodnoť prácu

Osoba, ktorú si vážim

Na svete je niekoľko ľudí, ktorých si skutočne vážim a mám k nim úctu. Či už pre ich príjemný charakter, ochotu, či prospešné činy. Keďže je ich ale naozaj veľa, vyberiem si len jedného z nich - svoju babičku.

Moja babička sa volá Anna Kováčová, ale nie som si celkom istá, či by si priala uvádzať svoj vek. Podľa mňa má tak akurát. Obýva dolné poschodie nášho rodinného domu a som preto veľmi rada, že sa nachádza stále nablízku. Ak človek potrebuje dobrú radu či pomoc v núdzi, môže si byť istý, že u nej vždy nájde pomocnú ruku. Ťažkosti neberie na ľahkú váhu, avšak nič príliš nedramatizuje a vždy sa nakoniec zhodneme na najlepšom riešení. Niekedy však svoju ochotu venuje ľuďom, ktorí si ju najmenej zaslúžia.

Moja babička je tiež veľmi nerozhodná (a túto vlastnosť som zrejme zdedila po nej) a až príliš jej záleží na mienke okolia. Na druhú stranu je veľmi láskavá, obetavá, rozumná a vie si rady aj v zdanlivo neriešiteľných situáciách.

Medzi jej záujmy patrí práca na záhradke, hranie spoločenských hier, počítač, sledovanie televíznych seriálov a čítanie červenej knižnice. Nepohrdne ale ani chodením na dlhé prechádzky po okolí či hraním ping-pongu.

Na svojej babičke oceňujem, že sa s ňou človek naozaj nikdy nenudí a aj napriek všetkým životným peripetiam si stále zachováva zdravú myseľ a optimistickú náladu.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Pavla Skalová, 09.07.2020

­­­­

Slohová práca Osoba, ktorú si vážim v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Osoba, ktorú si vážim

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 953 049
Odozva: 0 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)