SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Jeseň

Bolestný odchod prázdnin, teplých dní strávených pri rybníkoch a jazerách, vábivých piesní vtáčikov i nekonečných koncertov žiab a cvrčkov všetci nesieme ťažko. Nikto si ale neuvedomuje, že po lete svoju náruč láskyplne otvára jeseň.

Ľudia sa stále niekam ponáhľajú, pracujú, aby dohnali všetok ten zameškaný čas. Málokto si však všimne meniacu sa prírodu. Stromy sa zabaľujú do pestrofarebných kabátikov, zvieratá sa chystajú na svoj zimný spánok a teploty idú nemilosrdne dole. Parky sa zahalia náporom lístia - hnedej, oranžovej, zelenej farby, stačí si len vybrať... Chladný vietor sa snaží rozohnať nezbedné oblaky, ale zároveň prináša ďalšie.

Čoskoro začína pršať.
Posledné listy na stromoch nápor nevydržia a ťažko sa znesú dole na zem. Stromy už sú úplne prázdne, zvuk dažďa bubnuje do okenných rámov. Ľudia začínajú kúriť, zima sa chvatom blíži. Jeseň si ešte užíva svoje posledné dni vlády. Pohráva sa s krajinou ako s gumovou loptičkou. Niekedy dovolí vysokým stromom dotýkať sa vzácnych lúčov, inokedy ich schladí studenými kvapkami studeného dažďa.

Kráľovná jesene pomaly slabne. Posledné dúšky jej života sa vyparia, keď z neba začnú padať snehové vločky. Na trón sa dostáva silná zima.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Lenka Schmidtová, 08.06.2022

­­­­

Slohová práca Jeseň v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Jeseň
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2023!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 2 749 183
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­