SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Brezina Thomas (*30.01.1963)

­­­­

Robin na stope (Sedem labiek za Penny)

  • 5. diel série Sedem labiek za Penny (predošlý: Nechajte medveďa žiť, nasleduje: Zachráňte poníky!)

Nové dobrodružstvá Penny a jej priateľov, v ktorých dievča pomáha pri záchrane niekoľkých zvieracích aj ľudských osudov.
Penny má pred sebou množstvo úloh. Musí odvrátiť hroziaci reparát z matematiky, zistiť, kto kladie v lese nebezpečné pasce, zachrániť zúbožené mačiatko, ale tiež pomôcť dievčatku, ktorého mačička je vážne zranená. To je len niekoľko problémov, ktoré sa pokúsia Penny vyriešiť. Knižka prináša ešte mnoho ďalších príhod a napínavých situácií.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vyšlo v edícii Sedem labiek za Penny / Brezina, Thomas. - 1. vydanie - Bratislava : Mladé letá, 1999. - 151 strán. - ISBN 80-06-00942-2

HLAVNÁ POSTAVA:

Penny Moosburgerová - modrooká blonďavá dievčina; po otcovi veterinárovi zdedila lásku ku všetkým zvieratám, neváha im kedykoľvek pomôcť, keď to práve nejaké zviera v okolí potrebuje; je paničkou bernského salašníckeho psa Robina a sučky tibetského chrámového psa Milli; má dvoch bratov Rómea a Kolumba a najlepšiu priateľku Ines

OBSAH:

Mamička Penny, pani Moosburgerová, odišla na rok pracovne do Afriky, a tak sa o domácnosť u veterinára Moosburgera stará mladík menom Ivan, ktorý veľmi rýchlo zapadol do rodiny. Jedného dňa si Penny vezme nabok a oznámi jej informáciu, ktorú sa od kohosi dopočul, a to, že sa majú pri jazere Wolfgangsee v opustenej továrenskej hale konať psie zápasy. Penny je jasné, že týmto psím zápasom musí akokoľvek zabrániť. Ivan jej ponúkol svoju pomoc.

Medzitým počas prechádzky so svojimi psami Milli a Robinom nájde Penny v lese zakázané nášľapné pasce, ktorým sa hovorí sklopce. Tie slúžia (s pomocou nastraženej zdochliny, ovocia či zeleniny) na odchyt jazvecov, kún a líšok. Práve do jednej z nastražených pascí sa chytila aj pruhovaná mačička Mimi, ktorá patrila malému dievčatku Maresi. Dievčatko na svojej mačičke veľmi liplo. Doktor Moosburger musel Mimi jednu nohu amputovať, napriek tomu sa jej nedarilo dobre a zo strachu o svoje zvieratko ochorela aj samotná Maresi. Mamička ju nechala previezť do nemocnice, kde sa kvôli vysokým horúčkam dostala do kritického stavu. Mimi však napriek všetkej starostlivosti zomrela.

Ivan dostane ďalšiu informáciu ohľadom psích zápasov, začne totiž podozrievať mladíka Thorstena, ktorý nemá príliš dobrú povesť. Ivan, Penny a pomocník v domácnosti zverolekára Elvis tak Thorstena v deň zápasu celú noc sledujú autom, až ich mladík zavedie do opustenej továrenskej haly. Bolo tu už mnoho návštevníkov psích zápasov. Cez okno haly videli, že na zápasoch sa má zúčastnil pitbulteriér, ktorého čaká boj s veľkým množstvom potkanov. Statočnej trojici sa podarí premôcť mohutného výbercu stávok a rýchlo zavolať políciu. Podarilo sa im tak zabrániť organizovanej akcii a odovzdať výbercu do rúk polície, ktorá už z muža zaiste dostane mená ďalších osôb a návštevníkov psích zápasov.

Penny sa rozhodla nejako pomôcť Maresi, ktorá ležala v kritickom stave v nemocnici. Dostala nápad, kedy prepašovala pod bundou do nemocnice nájdené mačiatko a doniesla ho chorému dievčaťu do nemocničnej postieľky. Akonáhle dievčatko zacítilo vlhký ňufáčik a hebký kožúšok zvieraťa, hneď sa jeho stav zlepšil. Penny dievčatku povedala, že teraz má mačiatko len ju a potrebuje, aby sa oň mohla postarať. Maresi sa skutočne začalo dariť dobre a mohla byť prepustená z nemocnice.

Následne Penny vyriešila aj podivný prípad kladených pascí v lese. Zistila, že spolu s Thorstenom dané pasce kládol miestny mladý poľovník, ktorý spoločne so svojim kumpánom predával kožušiny chytených zvierat a prichádzali si tak na slušný zárobok.

Penny prežila krušné časy, ale vďaka svojej odhodlanosti a nebojácnosti všetkým veciam prišla na kĺb a dokázala ich vyriešiť.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: mohr55, 28.07.2023

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Robin na stope (Sedem labiek za Penny)
-Víchor nesmie zomrieť! (Sedem labiek za Penny)
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Robin na stope (Sedem labiek za Penny) v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Thomas Brezina - Robin na stope (Sedem labiek za Penny)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 851 874
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)