SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Bryndza Robert (*1979)

­­­­

Nočný lov (Inšpektorka Erika Fosterová)

  • detektívny thriller
  • diel v sérii: 2 (predchádzajúci: Dievča v ľade; nasleduje: Temné hlbiny)
  • podtitulok: Pokiaľ ťa niekto sleduje, si mŕtvy: ďalší prípad Eriky Fosterovej

Britský autor, ktorý si po sobáši vzal slovenské priezvisko svojho manžela Jána Bryndzu, napísal voľné pokračovanie napínavej série temných detektívnych thrillerov zo série Inšpektorka Erika Fosterová. Mladá vyšetrovateľka pôjde po stopách extrémne nebezpečného masového vraha.

Nocou sa po temnom Londýne zakráda tieň páchateľa, ktorý si chladnokrvne a presne plánuje vraždy svojich obetí. Kým začne niekoho sledovať, zistí si o ňom všetko a svoj čin s chirurgickou presnosťou dokoná. Erika sa púšťa do pátrania a počas jej napínavej vyšetrovateľskej práce čitateľ postupne odhaľuje aj ďalšie okolnosti z jej súkromného života i zo života ostatných postáv tejto série.
Autorovi sa aj vo voľnom pokračovaní série podarilo zhmotniť dramatické napätie, v ktorom okolo seba hrôzu šíri brutálny, zrejme pomätený, ale veľmi výkonný vrah.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vyšlo vo vydavateľstve Grada v roku 2018 ako 2. diel série Erika Fosterová. Preklad: Jana Kupková

DEJ:

Ďalší, v poradí druhý príbeh s detektívom šéfinšpektorom Fosterovou, sa odohráva opäť v Londýne, kde je v dome nájdená mŕtvola nahého muža, doktora Gregoryho Munroa. Bol objavený priviazaný k posteli, s priehľadným igelitovým vreckom pretiahnutým cez hlavu. Navyše sa zistilo, že elektrina bola vypnutá, internet a telefón odpojený, pletivo pri dome prestrihnuté, stopy po páchateľovi prakticky žiadne. Príbehom sa prelína internetová konverzácia medzi Nočným vtákom a Vojvodcom, kde Nočný vták oznamuje, že po doktorovi príde na rad ďalšia obeť.

Medzitým sa podozrivým stáva švagor doktora - Gary Wilmslow, s ktorým mal doktor množstvo konfliktov. Gary je zatknutý. Majú však nesprávneho, keďže je objavená ďalšia mŕtvola, a to televízneho moderátora Jacka Harta. Taktiež nahý, zviazaný a udusený. Čo majú tieto dva prípady spoločné? A kto je Nočný vták? Ten sa navyše nebezpečne približuje k Erike...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: avrilka, 22.10.2020

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Dievča v ľade (Inšpektorka Erika Fosterová)
-Nočný lov (Inšpektorka Erika Fosterová)
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Nočný lov (Inšpektorka Erika Fosterová) v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Robert Bryndza - Nočný lov (Inšpektorka Erika Fosterová)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2023!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 2 588 308
Odozva: 0.02 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­