SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Bryndza Robert (*1979)

­­­­

Dievča v ľade (Inšpektorka Erika Fosterová)

  • diel v sérii: 1 (nasleduje: Nočný lov)
  • detektívny román

Prvý diel detektívnej série Inšpektorka Erika Fosterová. V londýnskom parku je nájdené zmrznuté telo zavraždenej krásnej mladej ženy. Šéfinšpektorka Erika bude čeliť pri vyšetrovaní ako profesijným, tak aj osobným problémom aj rafinovanému vrahovi.
Nájdené zavraždené dievča žilo závideniahodným životom bohatej atraktívneju mladej dámy chránenej a rozmaznávanej svojou vplyvnou aristokratickou rodinou. Možno ale za týmto pozlátkom ležala aj dávka blata, pretože vzápätí je nájdená nečakaná súvislosť so smrťou niekoľkých prostitútok. Na Eriku je vyvíjaný veľký tlak, aby prípad, ktorý preberajú denne médiá, rýchlo vyriešila. Mladá vyšetrovateľka neprežíva práve idylické obdobie. Pri jej poslednom prípade zahynulo päť policajtov vrátane Erikinho manžela. Erika tak bude v prípade vraždy "dievčaťa v ľade" čeliť veľkej výzve a možno aj svoje poslednej šanci zachovať si prácu aj normálny život. Jej protivníkom však bude značne prefíkaný chladnokrvný zločinec. Bude potrebné postupovať rýchlo, pretože vrah už sa približuje k svojej ďalšej obeti.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vyšlo vo vydavateľstve Grada Publishing v roku 2017 v Prahe ako 1. vydanie. Preklad: Lucia Lipšická, ISBN 978-80-271-0740-7

DEJ:

Príbeh sa odohráva v Londýne, kde je jedného dňa pod vrstvou ľadu nájdená mŕtve dievča, pochádzajúce z vplyvnej a mocnej rodiny. K prípadu je povolaná šéfinspektorka Erika Fosterová, ktorej posledný prípad sa skončil katastrofou a smrťou piatich policajtov vrátane jej manžela Marka. Jej kariéra visí na vlásku...

Spoločne s detektívkou Mossovou a detektívom Petersonom zisťujú spojitosť medzi úmrtím dievčaťa a smrťou troch prostitútok, ktorých vrah nebol nikdy nájdený. Zároveň im prácu sťažuje rodina zosnulej dievčiny a tlak médií na vyriešenie prípadu. Londýnska metropolitná polícia má podozrivého z vraždy, ale šéfinšpektorka Fosterová tuší, že pátranie je zámerne zavedené do slepej uličky. Aké tajomstvo skrýva rodina zosnulého dievčaťa?

KOMPOZIČNÁ VÝSTAVBA:

Román, chronologický postup. Strieda sa tu niekoľko štýlov - rozprávací, opisný, charakterizačný a úvahový. V knihe sa vyskytujú popisy, dialógy i monológy, priama reč. Je obsiahnutých veľa hovorových výrazov.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: avrilka, 11.06.2021

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Dievča v ľade (Inšpektorka Erika Fosterová)
-Nočný lov (Inšpektorka Erika Fosterová)
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Dievča v ľade (Inšpektorka Erika Fosterová) v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Robert Bryndza - Dievča v ľade (Inšpektorka Erika Fosterová)
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2023!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 2 987 224
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­