SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Záujem o pracovné miesto

_Názov firmy + jej adresa_


V _obec_ dňa xx.xx.20xx


Vec: Záujem o miesto prekladateľa/korektora

Vážená pani, vážený pán,

reagujem na Vašu ponuku práce "prekladateľ/korektor francúzštiny" inzerovanú na internetovom serveri Aspena.cz. Ako sa môžete presvedčiť v priloženom životopise, domnievam sa, že spĺňam všetky požiadavky na túto pozíciu.

Vyštudovala som Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo francúzskeho jazyka. Získala som štipendium a strávila dva roky vo francúzsku. Tu som okrem iného mala možnosť podieľať sa na prekladaní niekoľkých kníh do slovenčiny.
Práca s počítačom je samozrejmosťou.

Ďakujem Vám za čas strávený nad čítaním tohto listu. V prípade Vášho záujmu sa veľmi rada dostavím na pracovný pohovor.

S pozdravom_Podpis záujemcu_
_Meno a priezvisko záujemcu_
_Kontaktné údaje záujemcu_
Príloha: 1

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: J. Kloudová, 13.12.2018

­­­­

Slohová práca Záujem o pracovné miesto v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Záujem o pracovné miesto
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 941 041
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)