SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

Třeštíková Radka (*13.05.1981)

­­­­

Osem

Psychologický román s kriminálnou zápletkou je príbehom mladej ženy, ktorá sa preberá z kómy a trpí výpadkom pamäti. Tak trochu iný detektívny román od autorky bestselleru Bábovky.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vyšlo vo vydavateľstve Motto v Praze roku 2017 (1. vydání). Počet strán: 380. ISBN: 978-80-267-0883-4.

KOMPOZÍCIA:

Kniha sa začína netypicky skoro koncom a končí sa začiatkom deja.

OBSAH:

V jednu marcovú sobotu sa nájde v lese na okraji Prahy postrelená mladá žena Michaela. Je dlho v kóme a polícia je bezradná. Kto čin spáchal a prečo? Snpbenec, najlepšia kamarátka, alebo niekto z rodiny, kde pracovala ako opatrovateľka? Vysvetlenie neprichádza ani po prebudení z kómy, pretože Michaela si osudný deň nepamätá. Ba čo viac, nepamätá si celý posledný rok svojho života. Rok, za ktorý sa toho stalo v životoch všetkých zúčastnených naozaj veľa. Cez policajné vyšetrovanie sa čitateľ dostáva hlbšie do Michaelinho života a pomaly zisťuje, že osôb s motívom na vraždu je v zložitej spleti vzťahov viac než jedna.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: avrilka, 08.10.2020

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník - nenájdený žiadny ďalší obsah z autorovej tvorby
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Osem v češtine?

Českú verziu tohto výpisku nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia k výpisku
Radka Třeštíková - Osem

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 344 335
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)