SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

London Jack (*12.01.1876 - †22.11.1916)

­­­­

Démon alkohol

Démon alkohol je do veľkej miery autobiografický román, o ktorom jeden z Londonových životopiscov povedal, že je to "živá, poctivá, prostá, klasická kniha o pití".

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vyšlo v roku 1972 vo vydavateľstve Svoboda v češtine, počet strán 189.

OBSAH:

Autorove skúsenosti s alkoholom začínajú v piatich rokoch a sprevádzajú ho po celý život. V štrnástich rokoch bol na alkohole už závislý. Napriek tomu, že si bol vedomý, že alkohol má na svedomí celý rad jeho neúspechov, závislosti na ňom sa nikdy nedokázal úplne zbaviť.

V priebehu svojho života vystriedal aj také zamestnania, kde sa alkoholu vyhnúť ani veľmi nemohol. Neskôr mu alkohol pomáhal pri písaní.

Kniha vyšla v roku 1914 a prispela k prijatiu diskutabilného prohibičného zákona v roku 1917.

CITÁT Z KNIHY:

"Společnost a alkohol jsou siamská dvojčata. Vždy se vyskytují nerozlučně pospolu."

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Vložené: 08.02.2021

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Biely tesák
-Démon alkohol
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Démon alkohol v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Jack London - Démon alkohol
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 443
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)