SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­

London Jack (*12.01.1876 - †22.11.1916)

­­­­

Démon alkohol

Démon alkohol je do veľkej miery autobiografický román, o ktorom jeden z Londonových životopiscov povedal, že je to "živá, poctivá, prostá, klasická kniha o pití".

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vyšlo v roku 1972 vo vydavateľstve Svoboda v češtine, počet strán 189.

OBSAH:

Autorove skúsenosti s alkoholom začínajú v piatich rokoch a sprevádzajú ho po celý život. V štrnástich rokoch bol na alkohole už závislý. Napriek tomu, že si bol vedomý, že alkohol má na svedomí celý rad jeho neúspechov, závislosti na ňom sa nikdy nedokázal úplne zbaviť.

V priebehu svojho života vystriedal aj také zamestnania, kde sa alkoholu vyhnúť ani veľmi nemohol. Neskôr mu alkohol pomáhal pri písaní.

Kniha vyšla v roku 1914 a prispela k prijatiu diskutabilného prohibičného zákona v roku 1917.

CITÁT Z KNIHY:

"Společnost a alkohol jsou siamská dvojčata. Vždy se vyskytují nerozlučně pospolu."

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Vložené: 08.02.2021

­­­­

Súvisiace odkazy

Čitateľský denník-Biely tesák
-Démon alkohol
Čítanka - nenájdený žiadny úryvok z autorovej tvorby
Životopisy - autorov životopis nenájdený
­­­­

Výpisok Démon alkohol v češtine?

­­­­

Diskusia k výpisku
Jack London - Démon alkohol
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 649 104
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 6
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­