SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 2.13
Hodnotené: 32x Prosím, ohodnoť prácu

Jar

Po krutých a silných mrazoch prichádza dlho očakávané ročné obdobie. Konečne zmizla biela perina zo všetkých domov, záhrad aj záhonov. Opäť po roku je tu jar.

Už sa teším na to, ako ma každé ráno budú prebúdzať vtáčiky svojimi piesňami. Ešte kým vstanem, rozoznám spev sýkorky, drozda alebo škovránka. Niektoré priletia pozdraviť až k oknu a povedia mi, že nastáva jar.
Bude veľmi príjemné privítať slniečko. Vďaka nemu budeme môcť byť dlhšie vonku, kde nás bude teplo hladiť po tvárach.
Ďalším typickým znakom jari je farebnosť. Všetko kvitne, objavujú sa prvé púčiky a stromy sa zelenajú. Rašia najprv snežienky a potom prvé narcisy, tulipány a fialky.

Veľmi sa teším na to, keď budeme môcť zase na záhradu postaviť trampolínu a znovu si na nej zaskákať. Ale otvárajú sa nám aj ďalšie možnosti. Môžeme napríklad začať podnikať výlety na bicykli.

Pretože sa začína jar, všetky zvieratká, ktoré cez zimu spali, vyliezajú zo svojich brlohov, aby sa ohriali a hlavne si našli potravu. Matka príroda to zariadila tak dobre, že sa v tomto ročnom období rodia mláďatá. Pre ich rodičov je v tomto čase totiž omnoho jednoduchšie zaobstarať dostatok potravy. Hneď po narodení sa niektoré mláďatá dokážu postaviť na nohy a môžu tak šantiť na lúke.

Jar je pre mňa najkrajšie ročné obdobie, pretože všetko kvitne, vtáčiky spievajú svoje piesne a rodí sa nový život. Jar je vlastne počiatok všetkého nového!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Julík, 08.10.2019

­­­­

Slohová práca Jar v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Jar
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 299 863
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)