SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Slza

Niekedy nastanú chvíle, keď v sebe pociťujeme úzkosť a smútok. Keď nám neostáva nič iné, než len pozorovať, koľko pocitov sa v nás hromadí. Keď už potom cítime len silnú beznádej a hnev, myslíme si, že môžeme všetko zmeniť. Avšak pravda je celkom iná! Nemôžeme totiž vôbec NIČ!

Tá úzkosť stále rastie. Máme potrebu sa niekomu zveriť. Jedno príslovie hovorí, že na všetky problémy nie sme sami, že máme priateľov, ktorí nám pomôžu. Ale zrazu nič... Nie je nikto, komu by sme natoľko verili, aby sme sa mu so všetkým zdôverili. Nikto nechce naše problémy počuť, nechce ich riešiť, ani priznať, že vôbec existujú... A tak sa zvalíme na posteľ, skrčíme nohy a schúlime sa do klbka. Do klbka, do ktorého neprenikne nič. Žiadna bolesť z okolia, len a len tá naša...

Schúlení v klbku počujeme len malé vzlykanie. Vo vnútri plačeme a kričíme o pomoc... Ale nikto nás nepočuje. Len my sami seba. V takých chvíľach nám neostáva nič iné, než požiadať o pomoc slzy.

Slzy sú často lepšie než akákoľvek pomsta. Prečo by sme mali opakovať to, čo sa stalo nám? Prečo udeliť toľko bolesti, ako dali oni nám? Sme predsa lepší, a aj napriek tomu v sebe držíme toľko bolesti. Ak neudržíme svoje emócie a pustíme ich do reality, môže sa nám stať, že urobíme chybu, ktorú budeme celý život ľutovať.

A ak už sa vo svojich priateľoch tak veľmi zmýlime, máme istotu, že naše slzy zostanú stále s nami. S každou slzou sa odplaví aj kúsok tej bolesti. Aj tá najmenšia slzička nám pomôže odplaviť našu úzkosť. A nám sa uľaví viac, než z pomsty našim falošným priateľom.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Sabča, 05.06.2019

­­­­

Slohová práca Slza v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Slza
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 113
Odozva: 0 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)