SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Je dobré mať vedľa seba človeka, ktorého máme radi

Asi každý túto vetu pozná, ale zamysleli ste sa niekto nad ňou? Ja osobne sa nad ňou pozastavila a môžem len konštatovať, že nie je vždy také ľahké oceniť toho, na kom nám záleží. Ono sa ľahko povie, toto je môj najlepší priateľ či priateľka, ale ako sa k týmto ľuďom správame?

K cudziemu človeku sa väčšina z nás správa s úctou, pretože nevie, čo od toho neznámeho čakať, ale od blízkej osoby to už vieme, a tak si dovolíme aj to, čo nám samým by nebolo zas až také príjemné. Bohužiaľ si často neuvedomíme, ako sa tá naša blízka osoba cíti, keď vidí, ako podľa jej názoru hovoríme tak milo s cudzím človekom a s ňou potom ako s kusom handry.

Predstavte si situáciu, v ktorej ste úplne sami, vtom stretnete veľmi nevľúdnu spoločnosť, ktorá vás svojimi slovami uráža. Spomeniete si na človeka, ktorého máte radi a začnete ľutovať, že tam nie je s vami. Táto situácia načrtáva aj to, že nie vždy si svojich blízkych vážime, aj napriek tomu, že sú často s nami a snažia sa nás podporovať aj napríklad cez telefón svojim vľúdnym hlasom alebo radami. Preto by sme podľa môjho názoru nemali márniť čas samotou a premýšľaním, akí sú všetci zlí.

Človek by si nemal vytvárať domnienky a na základe nich vidieť veci tak, ako nie sú. Občas sa nám snaží blízka osoba poradiť a namiesto vďaky sa dočká len horkosti zo strany druhej, ktorá je len zle naladená. Potom je neskoro vrátiť škaredé slová späť.

Svojim najbližším by sme mali hovoriť to, čo si na nich ceníme a každý deň ich niečím potešiť, napríklad aj úprimnou lichôtkou, namiesto odmietnutia ich snaženia.
Ja teraz v podstate robím to isté. Namiesto toho, aby som sa venovala svojmu okoliu, ktoré ma má rado, píšem tú text, ktorý každý určite pozná, len si ho v danej chvíli neuvedomí. A tak pre tých, čo dočítali moju prácu až sem, je tu malá otázka: Čo teraz urobíte?
Ja idem pochváliť mame koláč. Je veľmi dobrý a ešte som jej to nepovedala. Ockovi poďakujem za pripravený čaj a priateľovi, že na mňa trpezlivo čaká, kým dopíšem...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Noemy, 28.07.2023

­­­­

Slohová práca Je dobré mať vedľa seba človeka, ktorého máme radi v češtine?

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Je dobré mať vedľa seba človeka, ktorého máme radi
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 224
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­