SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Ideálny partner

Ako malé dievča som rada počúvala rozprávky a predstavovala si, že hlavnou hrdinkou som ja. Snáď každé dieťa má tieto idylické predstavy, ale aká je to potom spravodlivosť, keď narazíme na tvrdú realitu?
Stále naivne čakám na princa z rozprávky, ktorý si ma príde vyslobodiť na bielom koni s červenou ružou v ruke. Kedy sa objaví môj vysnívaný?

Postupom času s dostatočnou mierou reality zisťujem, že rozprávky už nie sú pre stredoškoláčku. Ale ako si mám predstaviť svoj ďalší život, svojho životného partnera, v čase masmédií a kriminality všade okolo nás, keď pociťujem, že normálnosť je iba relatívny pojem?

Ak by som si napísala svoje požiadavky na nastávajúceho partnera, nestačil by mi jeden veľký papier. Pohľadný, vysoký, sympatický, zábavný... Napadá mi však otázka: "Čo je podstatné pre šťastný rodinný život?"
Veľkým písmom napíšem lásku, avšak ani tá nestačí na spokojnosť. Bohatstvo? Kazí charakter. Spoločenské postavenie? Na čo nám bude, ak prestaneme byť úspešní a ľudia sa k nám obrátia chrbtom?
Nakoniec z týchto požiadaviek musím poľaviť, avšak najnáročnejšie zostávajú.

Hľadám partnera, ktorý mi bude v živote oporou, budeme spolu riešiť problémy a zdieľať radosti. Partnera, ktorého budem mať rada ako pre jeho dobré vlastnosti, tak pre drobné nedostatky. A hlavne partnera, s ktorým budem môcť bez výčitiek založiť rodinu a mať deti aj v tejto drsnej dobe.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: pentaxa, 28.07.2023

­­­­

Slohová práca Ideálny partner v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Ideálny partner
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 940 892
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)