SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Desiata v koši

V dnešnej dobe si ľudia prestávajú vážiť potraviny. Ale čím to je? Prečo sa často stretávame s tým, že napríklad v škole vidíme v koši žemľu so salámou? Prečo si prestávame vážiť potraviny, ktoré sú čím ďalej tým vzácnejšie a drahšie? Prečo v Amerike trpia ľudia obezitou, kým v Afrike umierajú od hladu? Nad témou potravín si môžeme klásť množstvo otázok, avšak nie na všetky sa dá odpovedať.

Trebárs je niekto tak finančne zabezpečený, že si môže dovoliť mrhať potravinami. Alebo má niekto napríklad farmu, na ktorej si môže potraviny zaobstarať. Ale čo keď to nie je žiadny boháč alebo farmár? Čo potom? Ako sa to dá vysvetliť? Myslím si, že ľudia nie sú zvyknutí na hlad a teda si jedlo nevážia.

Lenže čo ak nie? Čo ak sa mýlim? Všetko je možné, azda by sa Afričania na našom mieste zachovali rovnako a tiež by hádzali desiatu do odpadkových košov.
To sú ale len moje nepodložené domnienky. Pravda môže byť ukrytá všade.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Marián Varga, 18.01.2022

­­­­

Slohová práca Desiata v koši v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Desiata v koši
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 678 568
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)