SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Cudzie jazyky

Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom. V dnešnej dobe sa dokonca vyžaduje byť človekom viackrát, teda dorozumieť sa viacerými jazykmi. A je to logické, lebo v dobe Európskej únie je všetko prepojené so všetkým. Všetko patrí všetkým a nikto nemá nič. Nebolo to tu už niekedy? No, nebudeme radšej zabiehať do politických otázok... To nech si rieši niekto iný.

Spíkovať po anglicky alebo šprechtiť po nemecky je v dnešnej dobe veľmi dôležité a je to potrebné prakticky na akomkoľvek pohovore. Zvlášť keď je u nás väčšina firiem s nemeckým, švajčiasrkym či iným vedením.

Cudzie jazyky sú dôležité, ale málokto si dnes všimne našu materčinu. Kto v dnešnej dobe napíše list či mail bez chyby? Nie každý, hoci máme na počítačoch automatické kontroly pravopisu! A písanie sms správ snáď nemá cenu ani zmieňovať, pretože to sa za slovenčinu asi už považovať ani nedá - zhluk skratiek, dvojbodiek, pomlčiek a zátvoriek... Vo vyjadrovaní zase u mnohých ľudí prevláda akýsi zmätený štýl hovoru: "Ten oný, ako sa to povie, akože taký ten..."

Ako hovorí náš pán profesor: "Nie je probém s cudzími jazykmi, je problém so slovenčinou." Takže keď sa poriadne naučíme náš rodný jazyk, hor sa na ďalšie jazyky!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: JanaM, 04.11.2020

­­­­

Slohová práca Cudzie jazyky v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Cudzie jazyky
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 680 554
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 5
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­