SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Cudzie jazyky

Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom. V dnešnej dobe sa dokonca vyžaduje byť človekom viackrát, teda dorozumieť sa viacerými jazykmi. A je to logické, lebo v dobe Európskej únie je všetko prepojené so všetkým. Všetko patrí všetkým a nikto nemá nič. Nebolo to tu už niekedy? No, nebudeme radšej zabiehať do politických otázok... To nech si rieši niekto iný.

Spíkovať po anglicky alebo šprechtiť po nemecky je v dnešnej dobe veľmi dôležité a je to potrebné prakticky na akomkoľvek pohovore. Zvlášť keď je u nás väčšina firiem s nemeckým, švajčiasrkym či iným vedením.

Cudzie jazyky sú dôležité, ale málokto si dnes všimne našu materčinu. Kto v dnešnej dobe napíše list či mail bez chyby? Nie každý, hoci máme na počítačoch automatické kontroly pravopisu! A písanie sms správ snáď nemá cenu ani zmieňovať, pretože to sa za slovenčinu asi už považovať ani nedá - zhluk skratiek, dvojbodiek, pomlčiek a zátvoriek... Vo vyjadrovaní zase u mnohých ľudí prevláda akýsi zmätený štýl hovoru: "Ten oný, ako sa to povie, akože taký ten..."

Ako hovorí náš pán profesor: "Nie je probém s cudzími jazykmi, je problém so slovenčinou." Takže keď sa poriadne naučíme náš rodný jazyk, hor sa na ďalšie jazyky!

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: JanaM, 04.11.2020

­­­­

Slohová práca Cudzie jazyky v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Cudzie jazyky
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 5 851 835
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)