SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Bojím sa? Čoho?

Rôzni ľudia sa boja rôznych vecí. Ja sa napríklad nebojím príšer ani duchov. Je medzi vami niekto taký? Podľa môjho úsudku sa ľudia skôr obávajú toho, o čom nevedia, čo im môže priniesť. Mám strach z budúcnosti, pretože neviem, čo mi prichystá. Napríklad to však nebude nič, čoho by som sa mal báť, možno to bude niečo, na čo by som sa mal naopak tešiť.

Asi najznámejší príklad možného strachu predstavuje smrť. Čo po nej bude nasledovať? Ktoré náboženstvo má pravdu? Má ju aspoň jedno? To je to, čo podľa mňa straší veľa ľudí na celom svete. Nájdu sa určite aj ľudia, ktorým je to jedno, ale ako nám môže byť jedno niečo, čo nás skôr, alebo neskôr čaká všetkých? Často o smrti premýšľam a neviem, čo si o nej mám myslieť. To nevie asi nikto a je iba na nás, ktoré možnosti budeme veriť.

Ďalej mávam strach o rodinu aj o ľudstvo ako také.
Čo keby sa niečo stalo niekomu z mojej rodiny? Čo budem robiť? To sa dá asi ťažko povedať. Pochybujem, že niekto má na tieto otázky jednoznačnú odpoveď.
A čo celé ľudské pokolenie? Čo keď majú ľudia pravdu, keď hovoria, že človek nepotrebuje vyhubiť, pretože sa nakoniec vyhubí sám? Tomuto by som veril rozhodne viac než tomu, že na našu planétu priletí iná civilizácia a ovládne ju...

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Ondřej Štengl, 21.04.2023

­­­­

Slohová práca Bojím sa? Čoho? v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Bojím sa? Čoho?
­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.­­­­

Server info

Počítadlo: 4 684 723
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)

Upozornenie

 

Milý návštevník servera Slovenský-jazyk.sk,

ospravedlňujeme sa, že Ti musíme zobrazovať toto hlúpe vyskakovacie okno, ale zistili sme, že je vo Tvojom internetovom prehliadači aktívny blokátor reklám, vďaka ktorým môžu dnes tieto stránky bezplatne fungovať.

Ak nechceš byť týmto oknom neustále rušený, prosíme Ťa, aby si si blokovanie reklám vypol či si aspoň pridal výnimku pre náš web.

Jedine peniaze z reklamy nám pomáhajú tieto stránky udržiavať v prevádzke a neustále je obsahovo aj rozvíjať.

Ďakujeme Ti mnohokrát za pochopenie.

tím Slovenský-jazyk.sk

 

Toto oznámenie zavrieš klávesom Esc alebo kliknutím na krížik v pravom hornom rohu.
Po zatvorení okna nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti servera Slovenský-jazyk.sk, avšak každé ďalšie načítanie stránky môže byť sprevádzané otvorením tohto upozornenia, ak nedôjde k odstráneniu či úprave blokovanie reklamných plôch.

­