SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: ---
Hodnotené: 0x Prosím, ohodnoť prácu

Sme v bezpečí?

V súčasnej dobe sa vyskytuje veľa prípadov, ktoré sú pre nás nepochopiteľné. Či už sú to teroristické útoky, vraždy či iné ohavnosti, ktoré nami zakaždým otrasú a vďaka nim sa nám úzkosťou zovrie srdce. Každý hľadá príčinu niekde inde, ale pokiaľ vie človek trochu premýšľať, vie, že existuje len jedna príčina a tou je práve už vyššie zmienený človek. Teda pravdaže, pokiaľ ho človekom ešte môžeme nazvať.

Zamyslime sa nad tým, prečo vôbec k podobným situáciám dochádza a prečo na to doplatia vždy nevinní ľudia. Stretla som veľa rozličných ľudí, ale nikdy by mi nenapadlo, že napríklad môj kamarát, s ktorým som si vždy rozumela, by ma dokázal zabiť. A také príbehy sa pritom odohrávajú dnes a denne. Predsa sa človek nenarodí s "poslaním" niekoho zabiť.

Veľa životov vyjde nazmar len kvôli ľudskej hlúposti. Už to nie sú len seriály a akčné hry. Neuveriteľne rýchlo sa tieto udalosti stávajú súčasťou nášho života.

Myslíte si, že je to správne? Sme úplne iní, nevieme si vážiť to, čo máme, a keď to stratíme, ľutujeme veci, ktoré sme mohli urobiť alebo im predchádzať.

Tieto negatívne udalosti ale často bývajú aj prehliadané. Niekto s tým nič nerobí. Niekto nad týmito hroznými činimi mávne rukou a myslí si, že už sa to nebude opakovať.
No pozor! Veľa dôležitých faktov im uniká. Už neexistujú len dobrí ľudia. Dokonca si dovolím povedať, že prevažná väčšina je tých skazených. Ste tiež zástanci názoru, že keď sa zverejní v televízii vražda, už sa to nikdy potom nestane? Mám z toho pocit, že takéto zmýšľanie je len naivné. V bezpečí nie sme nikdy, a to ani vtedy, keby na svete existovali len dobrí ľudia.

Ale máme predsa svoju hlavu, ktorú musíme vedieť využiť aj v situáciách, ktoré sa zdajú byť neriešiteľné. Či nie? Zamyslime sa občas nad sebou, či si naozaj dokážeme zmysluplne užívať život a nepremárniť dôležité chvíle v ňom.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Sanylove, 08.11.2020

­­­­

Slohová práca Sme v bezpečí? v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Sme v bezpečí?

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2022!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Server info

Počítadlo: 1 953 103
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)